УЗ запровадила заборону на вантаження фуражного зерна в напрямку Ізов-Грубешів за зверненням польського перевізника

Київ. 2 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – “Укрзалізниця” (УЗ) запровадила конвенційну заборону на вантаження фуражного зерна в напрямку прикордонного переходу Ізов-Грубешів (Польща) у зв’язку з посиленням контролю польськими ветеринарними органами та зростанням накопичення вагонів, продовольче зерно відвантажують без обмежень, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов на нараді з учасниками ринку в четвер.

“УЗ після отримання відповідного звернення від польського перевізника встановила конвенційну заборону на навантаження зерна для кормових цілей у напрямку прикордонного переходу Ізов-Грубешів (Польща), оскільки там фіксується значне накопичення вагонів у зв’язку із затримками в проведенні ветеринарного огляду”, – сказав Ткачов.

За його словами, 28 лютого УЗ надіслала телеграму, якою повідомила учасникам ринку, що зернові вантажі, які прямують через Ізов-Грубешів, буде умовно розділено на три категорії за цілями використання: “зерно для кормових цілей”, “харчових цілей” і “технічних цілей”. Це зазначатиметься в перевізних документах спеціальними штемпелями.

“Ми поінформуємо польських колег, що зерно для кормових цілей тимчасово не вантажитимуть для відправлення на перехід Ізов-Грубешів. Але інші зернові вантажі для харчових або технічних цілей, які не потребують ветеринарного контролю, просимо приймати в штатному режимі”, – сказав Ткачов, зазначивши, що таких заходів було вжито, щоб уникнути повної конвенційної заборони на агропродукцію в напрямку переходу Ізов-Грубешів.

Наразі залізничною мережею в напрямку Ізова рухаються 767 вагонів із зерном, 213 – з олією, 516 – із макухою, 857 – зі шротом. “Черга поступово зростає”, – констатував Ткачов. Минулого тижня повідомлялося, що в напрямку переходу Ізов-Грубешів (Польща) фіксувалося найбільше серед усіх польських прикордонних переходів накопичення вагонів – 3,716 тис.

Через посилення заходів контролю польськими ветеринарними органами з кінця лютого рух вантажів через польські прикордонні переходи уповільнився, зазначали учасники наради. “Справді, ситуація щодо польських переходів погіршилася, і якщо не буде вжито заходів, то може ще більше погіршитися”, – сказав Ткачов.

УЗ звернулася по допомогу у врегулюванні ситуації до Координаційної ради при Мінагрополітики, до Мінекономіки, польських колег, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ. За словами Ткачова, Мінагрополітики та Мінекономіки беруть активну участь у процесі вирішення цього питання, тривають постійні консультації з польськими колегами.

administrator

Related Articles