Київ. 15 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Український ринок потребує об’єднання зі спотовим ринком Європейського Союзу, вважають 45,6% опитаних компаній, які продають та купують електроенергію на ринку “на добу вперед” (РДВ) та внутрішньодобовому ринку (ВДР).
“Такі результати опитування, проведеного АТ “Оператор ринку” в період з 8 до 14 лютого 2023 методом адресного електронного опитування компаній, що працюють на майданчику “Оператора ринку”, – повідомляється на сайті “Оператора ринку” в середу.
Як зазначили у компанії, ще 36,8% компаній переконані, що настав час для впровадження клірингу зобов’язань на всіх сегментах ринку електричної енергії України, а 12,5% проголосували за впровадження звітності за стандартами REMIT.
Найбільш позитивним у роботі “Оператора ринку” в 2022 році для 39,6% енергетичних компаній стала безперебійна робота підприємства в режимі 24/7, 18,7% – 100% розрахунки за продану на РДВ та ВДР е/е, 18% – якісна комунікація, 10,8% – аналітика про роботу РДВ та ВДР, яка весь рік перебувала у відкритому доступі на сайті АТ.
Ще 4,3% учасників ринку оцінили своєчасно виконані податкові зобов’язання “Оператор ринку”, 4,3% – ринкове ціноутворення на РДВ та ВДР та 2,2% – роботу АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів – ІФ-У) ринку е/е.
“На запитання “У яких нових послугах “Оператор ринку” ви зацікавлені?” 40,6% учасників відповіли, що потребують аналітики, що передбачає цінове прогнозування на РДВ та ВДР, 31,2% хотіли б торгувати е/е на майданчику “Оператора” ринку “за принципом двосторонніх договорів”, – поінформували у компанії.
Ще 22,5% учасників опитування проголосували за market coupling та 4,3% – за неттинг на РДВ та ВДР, додав “Оператор ринку”.