В Тернополі обговорили проблеми ВПО та шляхи їх вирішення

В Тернополі обговорили проблеми ВПО та шляхи їх вирішення

29 листопада в #ТернопільХаб пройшов круглий стіл «Захист прав ВПО та постраждалих від війни в Тернопільській області: проблемні питання та шляхи їх вирішення».

Основні питання які були обговорені під час заходу:

  • житлові питання для розміщення ВПО у м. Тернопіль та Тернопільському районі;
  • можливості для виділення земельних ділянок для ВПО, які втратили своє житло;
  • відключення світла в Тернополі;
  • компенсація за втрачене житло;
  • допомога ВПО засобами гігієни та посудом;
  • відповідальність “скритих колаборантів і мародерів”. А саме, як будувати відносини з людьми, після звільнення окупованих територій, які співпрацювали з окупантами або займалися пограбуваннями на окупованих територіях.

На заході були присутні представники органів влади:

2

Розглядалися питання щодо звернень ВПО, які проживають в межах Тернопільського району.

«Не хочуть чомусь нас сприймати в Тернополі, хоча ми мешкаємо в селищі Дарахів, Тернопільського району. В ЦНАПі “послали, в лікарні “послали”. Я трохи знаю законодавство України, спілкуюсь українською, мене не так легко вигнати. Куди піти подати документи на компенсації за втрачене житло? Також, люди повинні працювати, а ні ходити просити гуманітарку», – Марина Мирошниченко, волонтер, переселенка з Сіверськодонецька.

До речі, Марина є однією з героїнею наших “історій”.

Багато уваги було приділено розв’язання житлових питань та можливості компенсації за зруйноване житло.

«Ми можемо знайти бажаючих поїхати в село. Але чи зможуть вони купити будинок або взяти його в оренду. Я пропоную зібрати окремий круглий стіл де ми можемо обговорити разом з тими хто готовий переїхати в такі населені пункти, – Ольга Феленко, переселенка з Рубіжного, голова ГО «Доста України», окремий підрозділ Луганської області Доста Луганщина.

3

А тепер спойлер. На наступному круглому столі, який запланований на 07.12.2022 року ми плануємо обговорити саме цю тему. Попередньо, всіх, хто цікавиться можливістю отримання тимчасового житла запрошуємо на наш захід, слідкуйте за анонсами.

«Є будники, за які потрібно оплачувати тільки за газ та електроенергію. Для цього можна укласти договори. У великих містах зараз часто може не бути світла або води. Якщо переїхати в село то там можна опалювати дровами», – нардеп Іван Калаур.

«Багато хто не може стати на чергу та отримати компенсацію за зруйноване житло, бо там потрібні різні довідки та підтверджуючі документи, які зараз, не можливо отримати, бо йде війна», – Юрий Феленко, модератор заходу, голова ГО 4 “Правова Опора. м. Рубіжне”.

Обговорювалися і заборгованість по соціальним виплатам.

«До мене звертаються люди які скаржаться на заборгованість з виплат державної допомоги для ВПО. Я, особисто (бо також маю таку заборгованість з боку держави) та інші ВПО які звертаються до мене за юридичною консультацією вже тиждень телефонують з цього приводу на гарячу лінію управління захисту Тернопільської міської ради, але не можна додзвонитися», – додав Юрій Феленко.

Прямо під час круглого столу була знайдена та вирішена проблема яка привела до виникнення такої заборгованості у одного з учасників заходу. Найближчим часом ця допомога повинна прийти заявнику.

Присутні на заході представники органів влади обіцяли допомогти у вирішенні розглянутих на заході питань.

«Після 12 грудня можна звернутися до обласного відділу Червоного хресту (м. Тернопіль, вул. Мостова-Бічна) та отримати додаткові виплати», – розповів про допомогу для ВПО начальник Управління соціальної політики, Тернопільської міської ради Сулима Володимир Іванович.

Трохи статистики:

Тернополі проживає понад 28,4 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з них тимчасовий прихисток на території Тернопільської міської територіальної громади отримали 12 246 громадян.

У 12-ти школах та шести закладах професійно-технічної освіти загалом було розгорнуто 2970 ліжкомісць. За весь період прихисток отримали понад 12 000 людей. Понад 6 000 ВПО тернополяни безкоштовно прихистили у своїх будинках та квартирах.

Куди можна звертатися ВПО (органи державної влади):

  • Департамент соціального захисту населення Тернопільської ОДА, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, тел.: (03548) 2 39 99 www.sobes-ter.gov.ua/
  • Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул. Лисенка, 8, тел.: (0352) 23 66 04, (0352) 23 56 70, https://ternopilcity.gov.ua/…/upravlinnya…/4813.html
  • Управління соціального захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації, м. Тернопіль, вул. Кривоноса, 14, (1 поверх) (0352) 53 25 03
  • Мінреінтеграції на телефони гарячої лінії з кризових питань 15-48;
  • Уповноважений з питань внутрішньо переміщених осіб: 066 813-62-39, 0 800 750 107.

Крім цього, можна надсилати повідомлення у месенджери та коментарі під дописами на офіційних сторінках відомств у соціальних мережах.

PS. Після круглого столу відбувалося чергова видача гуманітарної допомоги для ВПО. Про це ви можете подивитися в сюжеті «Файне місто».

Захід проводиться в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки Governmemt of Canada та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a The German Marshall Fund of the United States.

administrator

Related Articles