Ольга Феленко, тренерка заходу, розповіла свою історію, як вона разом із сім’єю в березні 2022 р. виїхала з майже вже окупованого міста Рубіжне. Вона почала займатися волонтерською діяльністю ще у 2014 р., коли почалися бойові дії в Луганській області. З історією Ольги Данилівни ви можете ознайомитися в нашому матеріалі.
«Ми зрозуміли, що без активної участі громадян в житті своїх громад дуже важко протистояти ворогу. 2014 р. нам пояснив, що потрібно бути активними громадянами і займатися волонтерством. Раніше думала, що бути волонтером – це постійно витрачати свої гроші, щоб допомагати іншим. Коли у 2022 ми приїхали до Тернополя, я боялася, що ми не зможемо комусь допомогти, але ми змогли зорганізуватися. До нашої волонтерської команди приєдналися переселенці-волонтери з різних регіонів України, не тільки з Луганської. Зараз наш хаб надає гуманітарну, психологічну, юридичну та іншу допомогу. Ми активно продовжуємо допомагати ЗСУ та у нас вже є кілька волонтерів, які зараз служать в Збройних Силах. Ми вже стали не «баластом» для міста, а новими повноцінними членами громади. Також дуже багато допомоги нам надали місцева громада та Тернопільська міська рада», – розповіла про свою діяльність пані Ольга.
«Ми допомагаємо церкві, збираємо кошти та подарунки і відносимо потребуючим. Зараз в місті допомагаємо організовувати велику акцію «Миколай про Тебе не забуде», де ми збираємо різні подарунки та розносимо їх дітям-сиротам і дітям із малозабезпечених сімей», – зазначила волонтерка Тетяна Басок, представниця спільноти волонтерів «Іскра любові».
«Я працюю в бібліотеці, наш колектив багато волонтерить. Ми виготовляємо окопні свічки, закликаємо людей приносити баночки, купуємо віск і його заливаємо, ходимо плисти москітні сітки, тобто всіляко підтримуємо наші ЗСУ», – розповіла Ірина Врублевська, працівниця Тернопільської обласної наукової бібліотеки.
«Головний профіль нашої організації – це профілактика залежності та співзалежності. Ми надаємо психологічну допомогу на волонтерських засадах, також фізично допомагаємо розвантажити гуманітарну допомогу, плетемо москітні сітки, пакуємо продуктові набори при Кафедральному соборі, намагаємося бути корисними», – повідомив Ярослав Рафальський, волонтер Міжнародної антинаркотичної асоціації.
«Ми допомагаємо лікарням, переселенцям, працюємо багато з іноземними партнерами, займаємося доставленням гуманітарної допомоги у всі регіони країни. На заході планую ознайомитися із змінами, які впроваджуються у сфері волонтерської діяльності», – розповіла Наталія Хміль, представниця ГО «Пласт НСОУ».
«Безкоштовну юридичну допомогу я почав надавати ще з 2014 р., коли до м. Рубіжне приїжджали переселенці з Луганська та з інших міст нашої області. Зараз вся наша сім’я займається громадською та волонтерською діяльністю у Тернополі», – зазначив трохи про себе юрист Юрій Феленко.
Ви можете подивитися всі презентації наших учасників за посиланням. Дякуємо Файне місто за інформаційний супровід заходу.
«Щоб отримати грантову підтримку потрібно прикласти багато зусиль. У кожної людини або організації є своя унікальність. Можна витратити багато часу на написання грантової заявки, але не отримати підтримки, тому охочим отримати таку підтримку потрібно бути готовим до відмов з боку донорів. Головне, не зупинятися і розуміти, що заповнення грантової заявки це лише один із кроків, необхідний для отримання фінансування. Додатково потрібно: відвідувати громадські заходи, займатися громадянською освітою, активно комунікувати з наявними і потенційними партнерами, мати активну діяльність, яку необхідно якісно висвітлювати, мати позитивний імідж і вміти себе презентувати та інше. Загалом, грантова підтримка може значно посилити організаційну та операційну діяльність волонтерської організації», – прокоментував Максим Данильченко.