В УПЦ (МП) пояснюють жалюгідний стан "Книжкового складу" Києво-Печерської лаври відмовою Мінкультури надати погодження на реставрацію

Київ. 12 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Українській православній церкві (Московського патріархату) заявляють, що Міністерство культури та інформаційної політики відмовлялося надати погодження на реставраційні роботи в корпусі “Книжкового складу” Києво-Печерської лаври.

“Оскільки на ресурсах Міністерства культури та інформаційної політики з’явилися світлини з обурливим підписом, у якому звинувачується Києво-Печерська лавра в недбалому користуванні корпусу 112, слід пояснити таке. Це приміщення тривалий час використовувалося як лабораторний корпус інфекційної лікарні, котра розміщувалася на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Після переведення лікарні в інше приміщення заповідник намагався передати цей корпус на баланс Києво-Печерської лаври. Однак у 2019 році у цьому приміщенні виникла пожежа внаслідок підпалу. Винний у підпалі чоловік був заарештований і поніс покарання відповідно до вироку суду”, – йдеться в повідомленні інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП).

Зазначається, що у зв’язку зі значними руйнуваннями приміщення, яких завдав лікарняний заклад, а також унаслідок пожежі, потрібно було залучити великі матеріальні кошти для капітальної реконструкції споруди.

“До того ж Міністерство культури відмовлялося надати будь-які погодження на реставраційні роботи. Тому монастир прийняв рішення законсервувати приміщення до отримання погодження від Мінкульту на відновлення цього корпусу”, – йдеться в повідомленні.

В УПЦ (МП) наголосили, що все, що пов’язано з коментарями Мінкультури стосовно ситуації з Києво-Печерською лаврою, є неправдивим.

“Щодо заяв міністра Ткаченка про те, що Лавра десятками років руйнувала означену споруду, то їх зміст свідчить лишень про те, що це абсолютно некомпетентна людина, яка не розуміє, що відбувається на території заповідника. Адже ця споруда була передана на баланс Лаври лише у 2013 році”, – підсумували в Церкві.

10 березня стало відомо, що Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року. Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що ченці УПЦ (МП) не мають наміру виселятися з Лаври та переходити в ПЦУ.

29 березня Господарський суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Української православної церкви (Московського патріархату) до національного заповідника “Києво-Печерська лавра” щодо незаконного розірвання договору оренди. В УПЦ (МП) заявили, що не мають наміру виселятися з Києво-Печерської лаври до завершення судового розгляду.

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній 29 березня затвердив члена Духовного собору Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архімандрита Авраамія виконувати обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ. Після чого предстоятель УПЦ (МП) митрополит Онуфрій наклав заборону на священнослужіння на архімандрита Авраамія.

30 березня комісію Мінкультури не пустили на територію Києво-Печерської лаври для проведення перевірки. Пізніше за фактом перешкоджання роботі комісії з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври подали заяву до поліції, а міністр Ткаченко заявив, що 31 березня комісія продовжить свою роботу в будь-якому разі.

30 березня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову УПЦ (МП) до заповідника “Києво-Печерська лавра” про недійсність одностороннього розірвання договору. В УПЦ (МП) заявили, що оскаржать таке рішення.

Кабінет Міністрів також 30 березня України визнав таким, що втратило чинність, розпорядження уряду про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі УПЦ (МП) будівель і споруд. У відповідь в УПЦ (МП) заявили, що монастир подасть позови до суду і звернеться до Генеральної прокуратури, міжнародних організацій і в ООН.

31 березня комісію Мінкультури знову не пустили в Києво-Печерську лавру для проведення перевірки. Пізніше заповідник “Києво-Печерська лавра” подав заяву до Нацполіції через перешкоджання доступу комісії Мінкультури до держмайна, а до Госпсуду Києва подано позов щодо перешкоджання в управлінні держмайном на території Києво-Печерської лаври.

5 квітня заповідник “Києво-Печерська лавра” повідомив Києво-Печерській лаврі (чоловічий монастир) про укладення договору з Управлінням поліції охорони в Києві, але в УПЦ (МП) заявили, що вважають такі дії незаконними.

12 квітня Комісія Мінкультури нарешті розпочала роботу в Києво-Печерській лаврі та зафіксувала порушення користування Лаврою представниками УПЦ (МП).

Джерело: https://news.church.ua/2023/04/12/shhodennij-marafon-brexni-vid-minkultu-chinovniki-zvinuvachuyut-lavru-u-tomu-shho-sami-zh-doveli-rujnuvannya-istorichnu-budivlyu/#2023-04-12

administrator

Related Articles