Київ. 2 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Засідання Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо обрання запобіжного заходу ексміністру інфраструктури Андрію Пивоварському, обвинуваченому САП та НАБУ у підписанні у 2015 році нібито незаконного наказу, відбудеться 6 березня, повідомив сам Пивоварський.
“Друзі, 6 березня 2023 року для мене почнеться нова віха в житті. Саме на 6 березня о 11:30 призначено розгляд Вищим антикорупційним судом клопотання про обрання мені запобіжного заходу”, – написав він у четвер.
Пивоварський запевнив, що його позиція щодо своєї невинуватості та безпідставності та надуманості обвинувачення САП та НАБУ після вивчення доказів, які долучили детективи НАБУ до клопотання, не змінилася.
“У жодному з отриманих від НАБУ документів не міститься доказів того, що мною були вчинені якісь корупційні дії. Виникає логічне питання – то навіщо мені вручили підозру?” – зазначив ексглава Мінінфраструктури.
Раніше він повідомляв, що НАБУ просить застосувати щодо нього запобіжний захід у вигляді застави 20 млн грн.
НАБУ і САП 22 лютого повідомили про вручення повідомлення CEO компанії WOG Пивоварському про підозру у зловживанні владою та службовим становищем, що завдало державі понад $30 млн збитків. Заочно таку саму підозру було пред’явлено і його колишньому першому заступнику Володимиру Шульмейстеру, місцезнаходження якого не встановлено.
У провину ексміністру, зокрема, ставлять підписання у 2015 році наказу №316, згідно з яким частину портових зборів порт ТІС, який побудував причали, міг реінвестувати у розвиток.
Досудове розслідування у справі триває, встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до скоєння цього злочину, зазначили правоохоронці.
Кабінет Міністрів 24 лютого ухвалив розпорядження №178 “Про погодження змін до Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів”. У відкритій частині документа зазначено “погодити пропозицію Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) щодо внесення змін до Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів”.
За даними агентства “Інтерфакс-Україна”, йдеться про погодження скасування наказу №316 від 2015 року, проте агентству наразі не вдалося отримати від Мінвідновлення більш детальну інформацію.
Співвласник ТІС Андрій Ставніцер раніше повідомив на фейсбук-сторінці, що віцепрем’єр – міністр із відновлення Олександр Кубраков на засіданні Кабміну “спробує скасувати наказ №316, що може стати підставою відправити Пивоварського до в’язниці”. Ставніцер наголосив, що наказ дозволив залучити в Україну “двох світових інвесторів та сотні мільйонів доларів” і закликав прем’єр-міністра Дениса Шмигаля втрутитися та перенести розслідування справи до компетентного середовища.
Пивоварський наголошував, що саме на Мінінфраструктури законодавство покладає здійснення повноважень у сфері регулювання питань, пов’язаних із визначенням та зміною порядку справляння портових зборів, зокрема корабельного збору. Ексміністр зазначив, що наказ, що ставився йому в якості злочину, був попередньо узгоджений низкою міністерств і відомств, завізований Мін’юстом, зокрема це питання було розглянуто та підтримано на засіданні Кабінету Міністрів.
“У профільному законі “Про морські порти України” чітко передбачено, що корабельний збір розподіляється між користувачем портової акваторії (у цьому випадку це АМПУ) та власником операційної акваторії причалу (у цьому випадку це – ТІС). Тому закріплення наказом Мінінфраструктури порядку виконання положень закону не має бути в Україні злочином”, – наголосив ексміністр.
САП та НАБУ вже висували такі обвинувачення іншому ексміністрові інфраструктури Володимиру Омеляну, який, за версією слідства, у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (окрім маячного) на 20%, що призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн.
Однак у жовтні 2021 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив виправдувальний вирок Омеляну, визнавши його невинним у виданні нормативно-правового акта, що зменшує надходження до бюджету.
На підтримку Пивоварського, а також із критикою обвинувачень НАБУ та САП ексглаві “Нафтогазу” Андрію Коболєву із заставою у 229 млн грн на період розслідування, публічно виступили ціла низка відомих ексчленів уряду та бізнесменів.
“Люди, які пішли у владу робити болючі, непопулярні, але вкрай необхідні для України реформи, наразі отримують арешти, вироки та підозри. Наслідки зрозумілі – більше такі люди у владу йти не захочуть”, – написав, зокрема, на фейсбук-сторінці ексміністр економіки, радник глави Офісу президента, президент KSE Тимофій Мілованов.
З відкритим листом до президента, Кабміну, ВАКС, САП та НАБУ виступила також Асоціація українців-випускників провідних університетів світу “Професійний уряд”.
Джерело: https://www.facebook.com/andrei.pivovarsky
https://www.facebook.com/profile.php?id=100004775745586
https://www.facebook.com/stavnitser
https://www.facebook.com/PGA.Ukraine/posts/pfbid035CyToq9hKsc7TiuW8sVxK6ogcPgf9CcgfyXmaxL6Q9KhPbUSRGGfr35VsJGpguSzl