ВАР просить ВР підтримати законопроєкт про електронні аграрні розписки у другому читанні

Київ. 30 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) звернулася до Верховної Ради з проханням підтримати в підготовленій до другого читання редакції законопроєкт №9266 про електронні аграрні розписки.

“Законопроєкт містить значну кількість пропозицій щодо вдосконалення правового регулювання аграрних розписок, що базуються на існуючому досвіді використання аграрних розписок в Україні. Це дозволить підвищити привабливість цього інструменту для кредиторів та, відповідно, розширить можливість залучення фінансування агровиробниками”, – зазначено у зверненні.

На думку ВАР, ухвалення законопроєкту про електронні аграрні розписки створить нові можливості доступу аграріїв до фінансових і товарних ресурсів та запровадить надійний фінансовий інструмент, що розширить коло кредиторів, здатних фінансувати сільське господарство України, зокрема кредиторів-нерезидентів.

Згідно з дослідженням, проведеним ВАР наприкінці 2022 року, обмежений доступ до фінансових ресурсів – одна з ключових проблем, з якою стикаються нині аграрії.

“Законопроєкт №9266 спрямований саме на розширення механізмів залучення фінансування в агровиробництво шляхом запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва – електронні аграрні розписки у формі неемісійного цінного паперу”, – пояснили у ВАР.

На думку учасників бізнес-асоціації, такий інструмент базується на позитивному досвіді аграрних розписок, які функціонують відповідно до закону “Про аграрні розписки”, і дає змогу використовувати переваги ринків капіталу для залучення додаткових ресурсів у сільське господарство. Законопроєкт також значно спрощує порядок видачі, обігу та припинення дії електронних аграрних розписок.

Крім того, операції з електронними аграрними розписками здійснюються в Реєстрі електронних аграрних розписок в особистому електронному кабінеті за допомогою електронного підпису, що не потребує звернення до нотаріуса, витрачання часу та значних коштів.

Перевагою законопроєкту є розширення порівняно з традиційними паперовими аграрними розписками можливих варіантів застави, зокрема й можливість застави живих тварин і продуктів тваринного походження, продуктів їх первинної переробки, що створює умови для залучення ресурсів у тваринницькі господарства, наголосили в бізнес-об’єднанні.

За інформацією ВАР, 2022 року в Україні було видано понад 700 аграрних розписок, загальною вартістю $188 млн, що дало змогу залучити ресурси для понад 400 аграріїв.

Учасники ВАР попросили народних депутатів підтримати законопроєкт “Про електронні аграрні розписки” в редакції, підготовленій до другого читання.

Джерело: https://uacouncil.org/uk/post/var-prosit-deputativ-pidtrimati-zakonoproekt-no9266-pro-elektronni-agrarni-rozpiski

administrator

Related Articles