Вебінар «Оптимізація публічних послуг та інфраструктури»

Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульского (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego), найбільша польська неурядова організація, запрошує на вебінар «Оптимізація публічних послуг та інфраструктури».

Вебінар проводитиметься в рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що реалізується міжнародним консорціумом виконавців на чолі з Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Експерти Фонду проведуть вебінар за двома компонентами:

  • Оптимізація публічних послуг та інфраструктури для громад, які безпосередньо не постраждали від бойових дій

Дата та час: 25 травня 2023 р. о 10:00 (запланована тривалість вебінару – 2,5 години)

Онлайн трансляція на Facebook сторінці Програми DOBRE за лінком.   

  • Оптимізація публічних послуг та інфраструктури для громад, які постраждали від бойових дій
    Дата та час: 31 травня 2023 р. о 10:00 (запланована тривалість вебінару – 2,5 години)

Онлайн трансляція на Facebook сторінці Програми DOBRE за лінком.

Для громад, які безпосередньо не постраждали від бойових дій, одним із найбільших викликів є забезпечення найкращих умов життя для внутрішньо переміщених осіб, що пов’язано насамперед із:

  • підготовкою житла не тільки за рахунок використання наявних об’єктів (таких як готелі, студентські гуртожитки чи інтернати), а й за рахунок упорядкування (пристосування) вільних, невпорядкованих будівель;
  • ефективним адміністративним обслуговування, включаючи реєстрацію внутрішньо переміщених осіб та надання їм допомоги у грошовій та матеріальній формі;
  • наданням медичної допомоги;
  • забезпеченням комплексної соціальної допомоги;
  • гарантуванням можливості навчатися;
  • допомогою у перепідготовці та працевлаштуванні.

Такі заходи вимагають величезних організаційних зусиль, а їхній масштаб залежить від співвідношення потенціалу тієї чи іншої громади та кількості внутрішньо переміщених осіб.

З іншого боку, громадам, де відбувались бойові дії, слід вирішувати питання відновлення та будівництва комунальної інфраструктури, включно із оновленням надання публічних послуг.

Ключовим питанням при розробці оптимізаційних заходів будуть очікувані міграційні рухи в межах України:

  • Скільки жителів покинуть громади, до яких вони втекли зі своїх домівок, і коли це станеться?
  • Скільки жителів повернеться до рідних громад і коли?

При прийнятті стратегічних рішень, органи місцевого самоврядування повинні ураховувати попит на конкретні комунальні та соціальні послуги.

Мета вебінарів – надати представникам громад інформацію та знання щодо:

  • Як оптимізувати наявну або заплановану інфраструктуру?
  • Як підвищити ефективність надання публічних послуг та усунути надмірність?
  • Як забезпечити енергоефективність та використовувати відновлювані джерела енергії, прагнучи до енергетичної незалежності?
  • Як запобігати зростанню соціальної напруги, пов’язаної із запланованими заходами?

Під час вебінарів особливий акцент буде зроблено на питаннях економії коштів, ефективності та прозорості.

Вебінари будуть корисними для:

  • представників органів місцевого самоврядування та управлінців, відповідальних за організацію функціонування адміністрації органу місцевого самоврядування та підпорядкованих підрозділів;
  • працівників органів місцевого самоврядування, відповідальних за: стратегічне планування та управління, соціально-економічний розвиток, включаючи впровадження інвестицій та цифровізацію надання послуг;
  • представників органів місцевого самоврядування, відповідальних за гуманітарну сферу на місцевому рівні (освіта, культура, спорт, соціальна допомога, охорона здоров’я).

За результатами участі у вебінарах слухачі дізнаються:

  • про необхідність проведення заходів, спрямованих на раціоналізацію наявної комунальної власності та системи надання публічних послуг (насамперед, це стосується органів місцевого самоврядування);
  • про методи підготовки та впровадження планів оптимізації послуг і активів.

Вебінари будуть проводити:

  • Польський експерт Радослав Шарлея, який має багаторічний досвід у наданні консультативної підтримки (особливо у сфері стратегічного управління) для десятків органів місцевого самоврядування в Польщі та в Україні, а також у проведенні лекцій та навчальних семінарів; експерт Програми DOBRE.
  • Український експерт Ігор Каспрук, із багаторічним досвідом навчання та консалтингу для органів місцевого самоврядування, спеціалізується на стратегічному управлінні, суспільній участі та питаннях екології, координатор та учасник багатьох проектів (у тому числі співфінансованих іноземними організаціями) в Україні; експерт Програми DOBRE.

Запрошуємо реєструватися для участі в вебінарі за посиланням. Під час реєстрації ви зможете вибрати компонент, в якому ви хочете взяти участь.

Під час реєстрації ви зможете поставити питання, пов’язані з темою вебінару, на які спікери спробують відповісти під час заходу. Також, свої питання до спікерів, глядачі зможуть поставити у коментарях під трансляцією вебінару на Facebook-сторінці Програми DOBRE.

Після вебінару, зареєстровані учасники отримають навчальні матеріали на електронну адресу, вказану під час реєстрації.

Вебінар буде проводитись українською і польською (із синхронним перекладом на українську) мовами.

Програма вебінарів

Оптимізація публічних послуг та інфраструктури для громад, які безпосередньо не постраждали від бойових дій

(25 травня 2023 р./ початок о 10:00 /Facebook сторінка Програми DOBRE)

  • Причини необхідності раціоналізації комунального майна та системи надання публічних послуг, що випливають із актуальних місцевих умов, у тому числі, за великої кількості внутрішньо переміщених осіб.
  • Чинне законодавство та нормативна база, що відносяться до процесів проведення оптимізації публічних послуг та комунального майна в Україні.
  • Аналіз актуальної ситуації на локальному рівні та перспективи її зміни, особливо стосовно тих внутрішньо переміщених осіб, які залишаються у даному місці проживання і тих, які повертаються до своїх домівок.
  • Підготовка плану дій – як оптимізувати інфраструктуру та підвищити ефективність надання публічних послуг (освітніх, медичних, соціальних, адміністративних, культурних, спортивних тощо), враховуючи цільову післявоєнну ситуацію (особливо число та профіль жителів, які залишилися у громадах, які надали їм прихисток).
  • Необхідність врахування питань охорони довкілля та відновлюваних джерел енергії в управлінні комунальною інфраструктурою в нових реаліях.
  • Суспільна участь як спосіб отримати підтримку процесу з боку мешканців і уникнути локальних конфліктів.
  • Роль цифрових процесів та інструментів у процесі оптимізації.

Оптимізація публічних послуг та інфраструктури для громад, які постраждали від бойових дій

(31 травня 2023 р./ початок о 10:00 /Facebook сторінка Програми DOBRE)

  • Потреба і можливість раціоналізації комунального майна та системи надання публічних послуг після деокупації громади.
  • Чинне законодавство та нормативна база, що відносяться до процесів проведення оптимізації публічних послуг та комунального майна в Україні.
  • Аналіз актуальної ситуації на локальному рівні та перспективи її зміни, з особливим акцентом на кількості внутрішньо переміщених осіб, які повернулися до своїх громад:
  • Підготовка плану дій – як відновити інфраструктуру та відновити надання публічних послуг (освітніх, медичних, соціальних, адміністративних, культурних, спортивних тощо), враховуючи цільову ситуацію після закінчення війни.
  • Питання охорони довкілля та відновлюваних джерел енергії в процесі відбудови та управління комунальною інфраструктурою, враховуючи їхню очікувану ефективність, законодавчі норми та вимоги донорів.
  • Роль суспільної участі в процесі змін – можливість отримати схвалення складних, непопулярних рішень.
  • Роль використання цифрових технологій як способу прискорення процесу оптимізації публічних послуг.

Програма USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики.

Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа- центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульского (FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

З інформацією про дільність Фонду розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульского (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego) можна ознайомитись на інтернет-сторінці Фонду: https://frdl.org.pl/frdl-ua.

administrator

Related Articles