Велика Британія оголосила про запровадження 25 нових санкцій, спрямованих проти доступу РФ до іноземної військової техніки

Київ. 8 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі оголосив про запровадження 25 нових санкцій, спрямованих проти доступу Росії до іноземної військової техніки, повідомила пресслужба британського уряду у вівторок, 8 серпня.

“До їх числа входять фізичні та юридичні особи Туреччини, Дубаю, Словаччини та Швейцарії, які підтримують незаконну війну в Україні. Велика Британія також бореться з іранською та білоруською підтримкою російської військової машини”, – зазначено в повідомленні.

Новий список санкцій охоплює 22 фізичні та юридичні особи за межами Росії, які підтримують незаконне вторгнення в Україну, а також три російські компанії, що імпортують електроніку, необхідну для російської військової техніки, яку використовують на полі бою.

Серед тих, проти кого запроваджено санкції, – два турецькі підприємства (Turkik Union і Azu International), за їхню роль в експорті в Росію мікроелектроніки, необхідної для військової діяльності Росії в Україні; компанія Aeromotus Unmanned Aerial Vehicles Trading LLC, розташована в Дубаї, за роль у постачанні в Росію безпілотників і комплектуючих до них; громадянин Словаччини Ашот Мкртичев за участь у спробі укладення угоди з продажу зброї між КНДР і Росією; громадянин Швейцарії Ансельм Оскар Шмукі – за участь у діяльності російського сектору фінансових послуг, зокрема як керівник московського офісу компанії DuLac Capital Ltd.

“Ми також вживаємо подальших заходів для боротьби з Іраном і Білоруссю, які підтримують російські збройні сили. Велика Британія вже запроваджувала санкції проти Білорусі за те, що вона продовжує активно сприяти вторгненню Росії в Україну, а також вказувала на дестабілізаційну роль Ірану в глобальній безпеці, зокрема шляхом запровадження санкцій проти іранських постачальників БПЛА, які Росія використовує для нападу на мирних жителів України. Сьогоднішні санкції включають: іранських фізичних та юридичних осіб, які беруть участь у дослідженнях, розробці та виробництві БПЛА для КВІР; білоруські оборонні організації, пов’язані з виробництвом військових технологій для білоруського режиму, який безпосередньо сприяв незаконній війні Путіна”, – наголошується в повідомленні.

Велика Британія також запроваджує санкції проти трьох російських компаній, що працюють у секторі електроніки, за їхню роль у закупівлі під санкціями Великої Британії західної мікроелектроніки, що необхідна для підтримки російського вторгнення в Україну.

“Цей пакет санкцій є частиною серії ширших заходів, спрямованих проти тих, хто має вирішальне значення для постачання і фінансування військової машини Путіна, і це найбільша акція Великої Британії щодо військових постачальників у третіх країнах”, – наголосили в британському уряді.

Зазначено, що російська оборонна промисловість зазнає серйозних труднощів і повністю зосереджена на підтримці війни. Не маючи доступу до західних комплектуючих, російські військові насилу виробляють достатню кількість висококласної техніки і тепер відчайдушно шукають іноземне озброєння. Росія вже змушена мобілізувати танки радянських часів і витягує низькосортні мікросхеми з холодильників. Новий пакет санкцій спрямований на спроби Росії обійти і нівелювати ці очевидні наслідки санкцій Великої Британії та її союзників.

“Сьогоднішні епохальні санкції призведуть до подальшого скорочення російського арсеналу і закриють доступ до ланцюжків постачань, які підтримують оборонну промисловість Путіна, що нині зазнає труднощів. Тим, хто підтримує російську військову машину, ніде сховатися. Разом із нашими партнерами з G7 Велика Британія неодноразово закликала треті сторони негайно припинити матеріальну підтримку російської агресії або зазнати серйозних витрат”, – прокоментував Клеверлі.

У рамках цього пакета санкцій Велика Британія також робить подальші кроки в боротьбі з країнами, які активно підтримують РФ шляхом прямих поставок зброї і військових компонентів, зокрема Іраном, Білоруссю і КНДР. До числа цих країн увійшли білоруське підприємство “Гомельський радіозавод”, що ремонтує російську військову техніку, та іранська компанія Paravar Pars Company, що є ключовим виробником БПЛА, пов’язаним із режимом, а також сім її керівників. Іран відповідальний за постачання Росії безпілотників-камікадзе, які використовували для бомбардувань України.

administrator

Related Articles