Київ. 28 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада ухвалила закон про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України, який, зокрема, дає визначення типів населених пунктів – міст, селищ і сіл – і не передбачає існування “селищ міського типу”.
За відповідний законопроєкт №8263 проголосували в цілому 262 народних депутати на пленарному засіданні Верховної Ради в п’ятницю, повідомила співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко в телеграмі.
Як зазначається в законопроєкті, він визначає порядок утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, їх найменування та перейменування, вирішує інші питання адміністративно-територіального устрою України. Згідно із законопроєктом, населеним пунктом є компактно заселене місце проживання людей, яке утворилося в результаті історичних традицій, господарської та іншої діяльності, має постійний склад населення, власну назву та відокремлену територію з визначеними в установленому законом порядку межами.
Згідно із законопроєктом, містом є населений пункт з переважно компактною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить щонайменше 10 тисяч. Селищем вважається населений пункт із переважно садибною забудовою, загальною чисельністю мешканців щонайменше 5 тисяч. Село – це населений пункт із садибною забудовою, загальною чисельністю жителів менше ніж 5 тисяч. Міста належать до міських населених пунктів, а селища і села – до сільських населених пунктів.
Законопроєкт також вводить поняття “поселення” – компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення і не належить до категорії населеного пункту.
Населені пункти можуть утворюватися на основі поселень у порядку, визначеному цим законом.
Крім цього, законопроєкт врегульовує порядок утворення або ліквідації населених пунктів, районів, встановлення або зміни їхніх меж, процедури найменування та перейменування. Документ також визначає правовий статус районів у містах, порядок встановлення та зміни їхніх меж, найменування та перейменування районів у містах.
Законопроєкт закріплює роль громадського обговорення під час ухвалення окремих рішень з питань адміністративно-територіального устрою.
Законопроєкт визнає указ Президії Верховної Ради УРСР від 12 березня 1981 року №1654-Х “Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР” таким, що втратив чинність.
Джерело: https://t.me/irynagerashchenko/9234