Київ. 31 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Народні депутати пропонують Верховній Раді визначити порядок припинення та зупинення дії міжнародних договорів із державою-агресором – Російською Федерацією.
Відповідний законопроєкт №9661 про внесення змін до закону “Про міжнародні договори України” щодо порядку припинення та зупинення дії міжнародних договорів України з державою-агресором (державою-окупантом) зареєстровано у Верховній Раді 30 серпня, повідомляє сайт парламенту.
Законопроєкт пропонує встановити, що пропозицію про припинення або зупинення міжнародного договору з державою-агресором (державою-окупантом) має бути внесено відповідним суб’єктом до парламенту не пізніше ніж за 30 днів із дня визнання Верховною Радою іноземної держави державою-агресором.
Згідно із законодавством, пропозицію про припинення або зупинення договору вносить Міністерство закордонних справ, інші центральні органи виконавчої влади та державні колегіальні органи.
Автори законопроєкту в пояснювальній записці до документа нагадали, що Україна за часи незалежності підписувала міжнародні договори з Російською Федерацією, але взяті на себе договірні зобов’язання держава-агресор не виконує.
“Воєнні дії Російської Федерації щодо України порушують більшість двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів. Вважаємо за необхідне припинити дію міжнародних договорів України, підписаних із державою-агресором, оскільки більшість зобов’язань з боку Російської Федерації не виконуються та підтверджується, що відносини України та Російської Федерації навіть на формальному рівні не є партнерськими”, – наголошується в пояснювальній записці.
Серед авторів законопроєкту – Олександр Юрченко (група “Відновлення України”), Анна Скороход (“За майбутнє”), Максим Ткаченко (фракція “Слуга народу”).
Верховна Рада визнала РФ державою-агресором у січні 2018 р. Росія тимчасово окупувала українські території – Автономну Республіку Крим і частину Донецької та Луганської областей у 2014 р. Армія РФ 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.