Віцепрезидент США закликала забезпечити вільне використання морського та повітряного простору Південно-Китайського моря

Лондон. 22 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Віцепрезидент США Камала Харріс під час візиту на Філіппіни заявила про необхідність докласти колективних зусиль для гарантування вільного використання морських та повітряних шляхів у районі Південно-Китайського моря.

"Ми зобов’язані обстоювати такі принципи як суверенітет та територіальна цілісність, (…) свободу навігації та польотів над Південно-Китайським морем, а також по всьому Індо-Тихоокеанському регіону", – наводять її слова західні ЗМІ.

Такі заяви віцепрезидент США зробила на борту філіппінського патрульного корабля, пришвартованого в Пуерто-Принсеса в провінції Палаван, неподалік вод, що є предметом територіальної суперечки Філіппін та Китаю.

У свою чергу Associated Press (AP) зазначає, що Харріс не згадувала КНР, але говорила про готовність США підтримати Манілу "у зв’язку із залякуванням та примусом у Південно-Китайському морі".

Напередодні Харріс під час переговорів із філіппінським президентом Фердинандом Маркосом-молодшим підтвердила готовність США захищати Філіппіни відповідно до договору 1951 року у разі нападу на військових, літаки та суду Філіппін у Південно-Китайському морі.

Китай та члени АСЕАН – Філіппіни, Малайзія, Бруней, В’єтнам – проводять територіальну суперечку навколо архіпелагу Спратлі (китайська назва – Наньша) у Південно-Китайському морі. Китай перетворив низку рифів і атолів на щонайменше сім штучних островів, побудував злітно-посадкові смуги та інші військові об’єкти. США звинувачують Пекін у створенні на спірних островах військових баз.

За інформацією AP, кораблі берегової охорони Китаю раніше заважали суднам Філіппін доставляти вантажі для філіппінських сил у спірних водах. Крім того, в Манілі заявили, що корабель берегової охорони КНР минулої неділі заблокував у районі островів Спратлі прохід судна з філіппінським екіпажем, який буксирував уламок китайської ракети, який підібрав у морі після запуску. Потім, за версією філіпінської сторони, китайські моряки забрали ці уламки. У свою чергу, у Пекіні роз’яснили, що філіппінська сторона сама передала ці уламки після консультацій.

administrator

Related Articles