Від початку війни РФ проти України до європейських госпіталів було переведено понад 2 тис. українських пацієнтів

Брюссель. 23 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – З початку російської військової агресії проти України до госпіталів країн-членів Європейського Союзу було переведено понад 2 тисячі українських пацієнтів для отримання спеціалізованої допомоги, повідомляє в четвер Європейська комісія.

“Щоб полегшити навантаження на українські лікарні, ЄС уже понад рік координує регулярні медичні евакуації українських пацієнтів, чи то хронічних хворих, чи то поранених на війні. На сьогодні через Механізм цивільного захисту ЄС для отримання спеціалізованої допомоги до лікарень у всій Європі переведено понад 2 тисячі українських пацієнтів”, – ідеться в пресрелізі.

Зокрема, хворих переведено на лікування до лікарень 20 країн Європи: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Ірландії, Італії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії та Швеції.

“Евакуації також підтримує Центр медичної евакуації ЄС у Жешуві, де пацієнти отримують цілодобову сестринську допомогу. Хаб є перевалочним пунктом для пацієнтів, яких доправили з України до Польщі наземним транспортом, а з хаба доправлять повітрям до лікарень у всій Європі”, – уточнюють у Єврокомісії.

Коментуючи цю інформацію, європейський комісар із кризового управління Янез Ленарчич сказав: “Понад рік тому ЄС почав організовувати медичну евакуацію українських пацієнтів, щоб зменшити величезне навантаження на систему охорони здоров’я України. Сьогодні ми відзначаємо понад 2 тис. успішних переведень українських пацієнтів до лікарень у всій Європі. Я вдячний за загальноєвропейську солідарність у прийомі цих вразливих пацієнтів у скрутну хвилину. Я хочу особливо подякувати Норвегії за ваш досвід і чудову співпрацю протягом минулого року. Разом ми рятуємо життя”.

У свою чергу європейський комісар із питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес констатувала, що “жорстоке російське вторгнення завдало величезної шкоди українській системі охорони здоров’я, поставивши під загрозу здоров’я і життя громадян України”. “Уже понад рік для підтримки українців, які потребують лікування, пацієнтів переводять до лікарень країн ЄС і Норвегії для отримання допомоги, а також психологічної допомоги та підтримки при травмах. Я хотіла б висловити своє захоплення прихильністю та професіоналізмом бригад швидкої медичної допомоги з України та країн, що межують з ЄС, які забезпечують безпечне транспортування пацієнтів до ЄС. Ця спільна робота триватиме, як і наша підтримка України – стільки, скільки буде потрібно”, – запевнила вона.

administrator

Related Articles