Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Влада Китаю розробляє більш жорсткі правила для регулювання технологій генеративного (такого, що створює контент – ІФ-У) штучного інтелекту, пише Financial Times із посиланням на інформовані джерела.
За словами джерел, Управління кібербезпеки Китаю (Cyberspace Administration of China, CAC) має намір створити систему, за якої компаніям потрібно буде отримувати ліцензію, перш ніж виводити на ринок моделі генеративного ШІ.
Згідно із попередніми правилами, оприлюдненими у квітні, фірми протягом 10 робочих днів після запуску повинні зареєструвати свій продукт у відповідних органах.
Систему ліцензування може бути доопрацьовано вже в поточному місяці, стверджують джерела.
“Китайська влада вперше опинилася в ситуації, коли їй потрібно досягти компромісу” між заявленою метою захоплення лідерства у сфері штучного інтелекту і необхідністю контролювати інформацію, зазначив науковий співробітник Фонду Карнегі Метт Шиен.
“Якщо Пекін планує повністю контролювати і цензурувати інформацію, створювану ШІ, вони вимагатимуть від усіх компаній отримувати попередній дозвіл від влади, – сказало одне з джерел. – Але регуляторний режим не повинен заважати місцевим компаніям у конкурентній боротьбі”.
Свої моделі генеративного ШІ вже надали компанії Alibaba Group Holding і Baidu Inc. За словами джерел, вони контактували з регуляторами останніми місяцями, щоб переконатися, що їхні продукти не порушують жодних вимог.
“Китайські регуляторні дії переважно спрямовані на контроль контенту”, – зазначила професорка права Гонконгського університету Анжела Чжан.
Американські депозитарні розписки (ADR) на акції Alibaba і Baidu у вівторок дешевшають на 0,7-0,5%.