Київ. 4 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ТОВ “Ланіта Інвест”, яке володіє 33,5% ТРЦ Ocean Plaza, вважає рішення Міністерства юстиції від 24 листопада цього року про скасування статуту ТОВ “ІС Либідь” неправомірним, а також таким, що становить ризики ініціювання тривалих судових процесів, що завдасть шкоди активу, повідомила пресслужба ТОВ “Ланіта Інвест”.
“Цей документ компанія ухвалила 22 лютого 2023 року, він передбачав низку змін у зв’язку з невідповідністю попередньої редакції чинному законодавству. ТОВ “Ланіта Інвест”, що володіє третиною ТРЦ Ocean Plaza, вважає рішення держави неправомірним і таким, що спровокує тривалі судові процеси, а отже, завдасть шкоди інвестору та активу”, – зазначено у пресрелізі.
При цьому уточнюється низка позицій, які передбачав скасований Мін’юстом статут компанії. Зокрема всі рішення, віднесені до компетенції загальних зборів ТОВ, мають ухвалюватися 3/4 голосу (у попередній редакції такі рішення ухвалювали простою більшістю (50% +1 голос).
Оновлена версія документа також розширила повноваження дирекції компанії: угоди, сума яких не перевищує 1 млн умовних одиниць (у.о.), ухвалюють без проведення загальних зборів (раніше – 50 тис. у.о.). Було змінено та розширено склад дирекції, уточнено компетенції та функціональні обов’язки кожного з директорів виконавчого органу ТОВ, що, зокрема, відповідає змінам, запровадженим постановою Кабінету Міністрів №387 від 25 квітня 2023 року “Про внесення змін до модельного статуту ТОВ”.
“Такі зміни до статуту були зумовлені воєнним станом і необхідністю оперативно реагувати на стресові ситуації та виклики. Зокрема у новій редакції статуту компанія диверсифікувала повноваження між членами дирекції, розподіляючи їх відповідальність і посилюючи у такий спосіб контрольну функцію та запобігання можливим зловживанням”, – повідомили у пресслужбі.
Аналізуючи операційну діяльність під час війни, компанія дійшла висновку, що зосереджувати всі управлінські функції на одному представнику виконавчого органу непрактично і ризиковано. Приміром, в умовах воєнного часу, щоденних обстрілів і небезпек може статися ситуація, коли директор, який одноосібно приймає чимало управлінських рішень, має підписувати документи, здійснювати платежі тощо, не виходить на зв’язок, ставлячи під загрозу роботу всього ТРЦ, пояснює пресслужба.
“Статут ТОВ “ІС Либідь”, протиправно скасований державою за ініціативою колишнього в. о. Фонду держмайна, відповідав законодавству та міжнародним корпоративним стандартам, адже встановлював баланс інтересів співвласників і передбачав захист міноритарного власника від дій або зловживань мажоритарного власника, що є законним і спрямованим на ефективне управління об’єктом і захист фінансових інтересів держави як власника частки”, – наголошує компанія.
Зазначається, що прописана в статуті структура ухвалення корпоративних рішень відповідає звичайній діловій практиці, що давало змогу синергії співіснувати в нових реаліях під час війни та враховувати інтереси приватного бізнесу, коли в активи входить держава, особливо на правах мажоритарного учасника.
“Такі дії держави є протиправними і такими, що порушують принцип рівності учасників товариства під час управління компанією… Ба більше, такі дії держави чинять негативний вплив на інвестиційний клімат і свідчать про її невміння співіснувати в партнерстві”, – наголосили в “Ланіта Інвест”.
Як повідомлялося, у жовтні 2023 року Фонд держмайна (ФДМ) України звернувся до уряду з ініціативою включити до переліку об’єктів великої приватизації державну частку (66,65%) у ТРЦ Ocean Plaza (Київ).
9 червня 2023 року Кабмін ухвалив розпорядження про передання ФДМ частки статутного капіталу ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь”, якому належить ТРЦ, у розмірі 66,65%.
Раніше ці корпоративні права належали російським підсанкційним бізнесменам Аркадію та Ігорю Ротенбергам, проте в березні 2023 року Вищий антикорупційний суд своїм рішенням стягнув їх на користь держави.
ТРЦ Ocean Plaza було відкрито в Києві в грудні 2012 року на вул. Антоновича, 176. Його загальна площа -165 тис. кв. м. Інвестиції в об’єкт становили приблизно $300 млн. Компанія UDP і ТОВ “К.А.Н. Девелопмент” виступили партнерами в розвитку проєкту.
ТРЦ було продано російській “ТПС-Нерухомість” Аркадія Ротенберга у 2012 році. Пізніше, у 2019 році український бізнесмен Василь Хмельницький опосередковано через UPD Holdings Limited придбав 33,5% акцій ТРЦ Ocean Plaza. У 2021-му він продав свою частку підприємцю Андрію Іванову. Угоду фіналізовано влітку 2023 року.