Власнику групи "Фінанси та кредит" Жеваго повідомлено про підозру у справі ексголови Верховного Суду

Київ. 3 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повідомили про підозру ще одній особі у справі ексголови Верховного Суду – власнику групи “Фінанси та кредит” Костянтину Жеваго.

“Прокурори САП та детективи НАБУ повідомили про підозру у наданні неправомірної вигоди голові та суддям Верховного Суду власнику групи “Фінанси та кредит”. Дії особи кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України”, – повідомляється в телеграм-каналі САП у четвер.

“Зважаючи на те, що особа на момент вчинення злочину і на теперішній час знаходиться на території Французької Республіки, про підозру їй повідомили в межах міжнародної правової допомоги”, – зазначено в повідомленні.

За інформацією прокуратури, САП і НАБУ встановили наявність контактів бізнесмена-власника групи “Фінанси та кредит” з одним із адвокатів адвокатського об’єднання, яке використовували як “бек-офіс” для маскування злочинної діяльності у Верховному Суді. “Адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного Суду для ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена”, – уточнюють у САП.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (далі – ГЗК) у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним і повернути собі акції ГЗК. Однак суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.

“Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом “бек-офісу” у Верховному Суді. Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату $2,7 млн ($1,8 млн – суддям Верховного Суду, решта – як “оплата” посередницьких послуг)”, – інформують у САП.

19 квітня Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена, 15 травня голову ВС та адвоката викрили “на гарячому” під час отримання другого траншу в розмірі $450 тис.

Джерело: https://t.me/sap_gov_ua/1547

administrator

Related Articles