Volkswagen, BMW і Mercedes-Benz звинувачують у недотриманні норм про примусову працю

Київ. 21 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський центр конституційних прав і прав людини (European Center for Constitutional and Human Rights, ECCHR) скерував скаргу на Volkswagen, BMW і Mercedes-Benz до Федерального управління з економіки та експортного контролю (BAFA) Німеччини, йдеться в повідомленні центру.

ECCHR стверджує, що компанії досі не надали документів, що підтверджують адекватне реагування на ризик використання примусової праці на виробничих об’єктах постачальників у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю.

З 1 січня 2023 року компанії зобов’язані виконувати зобов’язання з моніторингу дотримання прав людини, передбачені німецьким законом про ланцюжок постачань, і вживати заходів для запобігання або припинення примусової праці.

Закон передбачає штрафи до 2% глобальної річної виручки і заборону на отримання держконтрактів.

“У світлі серйозних порушень прав людини, з якими ми маємо тут справу, BAFA має негайно вивчити те, як VW, BMW і Mercedes-Benz слідкують за стандартами у сфері прав людини на об’єктах своїх постачальників в Уйгурському районі та вживають заходів для забезпечення їх дотримання, – зазначила директорка ECCHR з правових питань Міріам Зааге-Маас (Miriam Saage-Maass). – Як це відбувається в Уйгурському районі – загадка. Доки немає ефективних механізмів перевірки, що заслуговують на довіру, компаніям необхідно припинити комерційну діяльність в Уйгурському районі”.

administrator

Related Articles