Ворожі обстріли пошкодили газопроводи в Донецькій і Харківській областях – Міненерго

Київ. 28 серпня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Минулої доби обстрілами було пошкоджено газопровід у Донецькій області, що призвело до тимчасового обмеження генерації електроенергії, і в Харківській області, через що припинено газопостачання частини абонентів, повідомило Міністерство енергетики.

Згідно з його оновленням у телеграм-каналі в понеділок, пошкодження енергоінфраструктури на території Молдови призвели до короткострокового відключення міждержавної повітряної лінії 110 кВ у Вінницькій області та, як наслідок, знеструмлення понад 11 тис. споживачів у Могилів-Подільському районі.

Крім того, як повідомляє Міненерго, у вихідні кілька разів вимикалися повітряні лінії НЕК “Укренерго”. Через пошкодження виведено в ремонт повітряну лінію 330 кВ у Сумській області, яка перебуває в резерві. Вимикалися лінії 330 кВ і 400 кВ у Львівській та Закарпатській області.

Без світла залишається частина споживачів у прифронтових і прикордонних із РФ областях, зокрема 10 населених пунктів у Чернігівській області.

Водночас у Херсоні за вихідні заживлено близько 150 споживачів, які були без світла з моменту підриву Каховської ГЕС 6 червня. Таким чином, ще залишаються знеструмленими після підтоплення близько 10,1 тис. абонентів (було 15 тис.).

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 16,11 м, що на 0,55 м менше рівня в перші дні після підриву Каховської ГЕС.

За даними сайту ENTSO-E, на понеділок комерційний імпорт електроенергії знизився у 2,5 раза порівняно з неділею – до 1295 МВт-годин на добу і здійснюється тільки зі Словаччини.

Водночас у неділю після тривалої перерви (востаннє е/е експортувалася до Молдови кілька днів у липні – загалом 804 МВт-год) було зроблено спробу експортувати е/е – до Словаччини надійшло по 50 МВт-год упродовж чотирьох годин 8:00-12:00 (загалом 200 МВт-год), до Молдови – по 2 МВт у період 08:00-10:00 (загалом 4 МВт-год). Згідно з даними аукціонної платформи “Укренерго”, системний оператор пропонував у Словаччину по 200 МВт на шість годин, але “ЕРУ Трейдінг” і “ТЕС” забронювали по 50 МВт на ці години. До Молдови пропозиція становила по 100-200 МВт на шість годин, водночас “Соліпауер Трейдінг” і “Укргідроенерго” забронювали по 20 МВт і 7 МВт відповідно.

На понеділок-вівторок “Укренерго” вже не пропонує потужності для експорту (розподіл відбувається за два дні до поставки).

Джерело: https://t.me/energyofukraine

administrator

Related Articles