Київ. 25 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група народних депутатів аграрного парламентського комітету пропонує Верховній Раді внести низку змін до земельного законодавства, щоб дозволити використовувати землі оборони в господарських цілях.
Відповідний законопроєкт №9217 зареєстровано у ВР.
“Проєкт закону покликаний сприяти ефективному та раціональному використанню земель оборони, здійсненню на них передбаченої законодавством господарської діяльності, наповненню спецфонду держбюджету України грошовими коштами, одержаними від передання земельних ділянок, які придатні для потреб сільського господарства і належать до земель оборони, в оренду для сільськогосподарського використання, що сприятиме додатковим надходженням до місцевих бюджетів податків та платежів і загалом підвищить рівень економічного розвитку окремих регіонів, де розташовані ці землі”, – пояснюють автори документа.
У ньому пропонується дозволити військовим проводити земельні торги та укладати договори оренди землі, передавати земельні ділянки в оренду для сільгоспвикористання, встановлювати розмір орендної плати за земельну ділянку та порядок її використання.
Водночас пропонується передбачити низку обмежень під час розпорядження землями оборони. Забороняється, зокрема, передання земель оборони в суборенду, а термін оренди не може перевищувати сім років.
У законопроєкті також передбачається дозволити на землях оборони використовувати надра, ліси, воду, рослинний і тваринний світ. Землі мають перейти у власність сил безпеки та оборони, які отримають частину прибутку від її використання.
У разі ухвалення законопроєкту постійний користувач земель оборони отримає право одностороннього розірвання договору в умовах воєнного стану. Водночас за необхідності постійний користувач земель має забезпечити охорону ділянки землі, яку передаватимуть в оренду.
Ініціатором законопроєкту виступив народний депутат Вадим Івченко (ВО “Батьківщина”), співавторами – голова парламентського аграрного комітету Олександр Гайду, Олександр Завітневич, Олег Бондаренко, Денис Маслов, Роксолана Підласа, Анастасія Радіна (усі – фракція “Слуга народу”), а також Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція “Європейська солідарність”).
Джерело: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41791