(додано текст 3-го абз.)
Київ. 13 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада ухвалила новий законопроєкт "Про медіа".
За відповідний законопроєкт №2693-д у другому читанні та в цілому проголосували 299 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту у вівторок у Києві, повідомив парламентар Ярослав Железняк (фракція "Голос") у телеграмі.
За інформацією Железняка, голоси на підтримку законопроєкту розподілилися у такий спосіб: фракція "Слуга народу" – 195, "Європейська солідарність" – 18, "Батьківщина" – 9, "Голос"- 14, "Платформа за життя та мир" – 15, група "За майбутнє" – 11, "Довіра" –15, "Відновлення України" – 12, позафракційні – 10.
Законопроєкт визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду (контролю) у цій галузі.
Законопроєкт, зокрема, впроваджує у законодавче поле поняття онлайн медіа та передбачає для них добровільну реєстрацію, яка гарантуватиме йому законодавчий захист.
Згідно із законопроєктом, якщо зареєстрований суб’єкт у сфері онлайн-медіа припускає грубе порушення, то регулятор застосовує до нього штраф. У разі здійснення онлайн медіа протягом одного місяця другого чи третього грубого порушення після застосування штрафу, рішення про яке не було скасовано у встановленому законом порядку, накладається штраф у подвійному розмірі. Законопроєкт передбачає і заборону розповсюдження зареєстрованого онлайн-медіа за рішенням суду – цей захід застосовується у разі вчинення протягом одного місяця четвертого грубого порушення, якщо за попередні такі порушення було застосовано штрафи, рішення про які не були скасовані в установленому законом порядку.
Законопроєкт також передбачає тимчасову заборону розповсюдження незареєстрованих онлайн-медіа, яка становить чотирнадцять календарних днів. Тимчасова заборона застосовується у разі вчинення значного порушення, якщо протягом одного місяця до суб’єкта було застосовано п’ять штрафів за такі порушення та рішення про них не було скасовано у встановленому законом порядку.
Як повідомлялося, законопроєкт у першому читанні народні депутати ухвалили 30 серпня.
Під час підготовки до другого читання до законопроєкту парламентарі подали 2 332 поправки та пропозиції.