ВР відмовилася внести до порядку денного проєкт постанови, що "блокує" повернення виплати 30 тис. грн для військових

Київ. 2 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада не внесла до порядку денного проєкт постанови №8312-п народного депутата Володимира Цабаля (фракція “Голос”) про скасування рішення щодо ухвалення законопроєкту, який передбачає, зокрема, повернення виплати в 30 тис. грн для військовослужбовців, поліцейських і рятувальників.

За проголосували 99 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок, повідомив член фракції “Голос” Ярослав Железняк.

“Не підтримали внесення до порядку денного блокуючої постанови №8312-п (це там, де правка про виплати військовим). Лише 99 депутатів проголосували за її розгляд сьогодні (2 травня – ІФ-У)”, – написав парламентарій у своєму телеграм-каналі.

Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія поінформував про те, що представники силового блоку пропонують Верховній Раді створити міжвідомчу робочу групу з членами уряду і Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) для напрацювання законопроєкту про врегулювання питань оплати праці захисників. При цьому силовики звернулися до парламенту з проханням відкласти розгляд проєкту постанови №8312-п. Водночас проголосовану нещодавно поправку вони вважають такою, що не вирішує питань, пов’язаних із грошовою винагородою, зокрема строковиків і курсантів, її текст не враховує особливостей проходження служби в різних регіонах і виконання завдань різного ступеня складності.

Як повідомлялося, 254 народні депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів підтримали поправку ексспікера Верховної Ради, позафракційного депутата Дмитра Разумкова до ухваленого в цілому закону №8312 (про вдосконалення процедури примусового відчуження майна під час війни) щодо повернення виплат 30 тис. грн військовослужбовцям, поліцейським і ДСНС.

Водночас вона передбачає впровадження з квітня цього року і до кінця воєнного стану стелі в 10 мінімальних зарплат (67 тис. грн) на грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ і підприємств, на 100% підконтрольних державі. Це обмеження також стосується народних депутатів, членів Кабміну, прокурорів, працівників Нацбанку та працівників інших держорганів, діяльність яких регулюється спеціальними законами, таких як НАБУ.

Як повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” поінформоване джерело в кулуарах “Весняних зустрічей” Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні, ухвалена поправка викликала запитання у представників МВФ.

Крім того, 11 квітня народний депутат Цабаль зареєстрував у Верховній Раді проєкт постанови №8312-п про скасування рішення щодо ухвалення відповідного законопроєкту.

Раніше, 21 березня, ВР збільшила видатки держбюджету-2023 на 487 млрд грн, а доходи – на 61 млрд грн, що спричинило збільшення дефіциту на 419 млрд грн. Згідно з меморандумом із МВФ, набрання чинності до кінця квітня цим законом після підписання президентом є найближчим структурним маяком нової програми.

Уряд також зобов’язався до кінця травня внести до ВР законопроєкт із посиленням положень Бюджетного кодексу для мінімізації ad hoc змін до бюджету.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/3989

administrator

Related Articles