Втрати аграріїв на зміненій логістиці через скасування "зернової ініціативи" становитимуть 50 $/тонна – думка

Київ. 21 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Якщо Чорноморську зернову ініціативу не вдасться зберегти, це суттєво вплине на фінансову стабільність українських аграріїв навіть за оптимістичного сценарію, згідно з яким їх втрати на зміненій логістиці становитимуть 50 $/тонна, заявив у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” засновник агропромислової групи Ristone Holdings Вадим Нестеренко.

За песимістичного сценарію, за його словами, це може призвести до повного зупинення реалізації агропродукції, що спровокує зростання світових цін на зернові, зазначив експерт.

“На жаль, очікуване, але вкрай небажане і для світової спільноти, і аграріїв України скасування зернової ініціативи жорстко вдарить по всій агропромисловій галузі. У середньостроковій перспективі, вже за два-три місяці галузь зіткнеться з безліччю проблем, насамперед через протистояння фермерів у Європі переміщенню зерна через їхні кордони та фактичному припиненню експорту Великою водою”, – наголосив керівник агрохолдингу.

Нестеренко повідомив, що завдяки “зерновому коридору”, який працював фактично до січня 2023 року включно, і відкритим можливостям сухопутної логістики Ristone Holdings зміг у 2022-2023 МР збути 95% вирощеного врожаю, з яких 30% було реалізовано на внутрішньому ринку.

“Вітчизняні аграрії розраховують на суттєву й оперативну допомогу від міжнародних партнерів у вирішенні логістичних проблем з експортом української сільгосппродукції на світові ринки задля збереження глобальної продовольчої безпеки та життя мільйонів людей”, – заявив Нестеренко й додав, що вимагати на сьогодні будь-якої підтримки від держави недоцільно, хоча держгарантії за кредитами та у програмі “5-7-9” були б вельми ефективними.

Водночас він зазначив, що Ristone Holdings не закуповував додатково транспорт для перевезення своєї продукції, але був змушений залучати його на умовах аутсорсингу. При цьому він закуповував сільгосптехніку згідно з попередньо затвердженою програмою, але “в більш скромних обсягах, ніж до війни”.

У цей період холдинг не припиняв інвестувати в розвиток інфраструктури, закуповував також генератори для забезпечення виробничих активів під час війни.

Попри те, що Ristone Holdings має досвід вирощування картоплі та овочевих культур, компанія вирішила не запускати ці напрями, а зосередитися на вирощуванні експортних культур – соняшнику та кукурудзи, під які під час весняної посівної було відведено 20 тис. га і 6,5 тис. га відповідно. Отриманий із них урожай буде перероблено на власних підприємствах.

Ristone Holdings – сільськогосподарський вертикально інтегрований холдинг, вирощує зернові й технічні культури, займається тваринництвом, виробництвом і оптово-роздрібною торгівлею сільгосппродукцією. До російського вторгнення в Україну обробляв 65,8 тис. га на території Дніпропетровської та Харківської областей.

До складу аграрної групи входять ТОВ “Орільський об’єднаний елеватор”, ТОВ “Агрофірма Орільська”, ТОВ “Агроальянс”, ДП “Агрофірма “Вікторія”, ТОВ “Агрофірма ім. Горького”, СТОВ “Злагода” тощо.

Нещодавно агрохолдинг через своє ТОВ “Агрофірма ім. Горького” (Дніпропетровська обл.) придбав Косарський спиртзавод (с. Косарі м. Сміла Черкаської обл.), у розвиток якого має намір інвестувати майже 130 млн грн. Протягом весни 2023 року в межах оновлення технопарку він придбав 24 одиниці машин і сільгоспобладнання на суму 74 млн грн.

Засновником і головою наглядової ради агрохолдингу є Вадим Нестеренко.

administrator

Related Articles