Київ. 21 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Згідно з результатами моніторингу Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України, випадків групової захворюваності на інфекційні хвороби не виявлено.
“Спалахів інфекційних хвороб і групової захворюваності не зареєстровано”, – зазначено в повідомленні відомства у фейсбуці у вівторок увечері.
Проте, “за даними моніторингу, рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції в області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 10,5% (це 190 випадків проти 172), зокрема серед дорослих – на 29,2% (93 проти 72), серед дітей віком до 17 років змін не відбулося (…)”.
У відомстві наголосили, що загальний показник захворюваності на 100 тисяч населення становив 8,1.
Найбільше випадків захворюваності серед загальної кількості випадків спостерігається серед дітей до 17 років (51,1%), а серед них найуразливішою є вікова група від 1 до 4 років (50,4%). Лише в 1,8% випадків з усієї кількості причину виникнення хвороби не встановлено.
Зазначено, що із зареєстрованих 168 хворих із розладами шлунково-кишкового тракту 156 пацієнтів обстежили на холеру, усі з негативним результатом.
В області і далі активно стежать за якістю води, здійснюють регулярні забори на проби води з моря та водойм.
“За тиждень досліджено 100 проб із зовнішнього середовища, у тому числі морська вода – 52 проби, прісна вода – 28 проб, стічні води інфекційних стаціонарів (відділень) – 18, морепродукти (гідробіонти) – дві проби”.
Повідомляється, що в жодній із точок моніторингу холерний вібріон не виявлено.
До того ж за результатами проб морської води на санітарно-мікробіологічні показники з п’яти громадських одеських пляжів встановлено, що вона не відповідає гігієнічним вимогам.
“Наразі вже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися чи використовувати таку воду для обробки харчових продуктів ЗАБОРОНЕНО. Вилов риби та морепродуктів у морі та водоймах, вживання їх у їжу, а також придбання таких продуктів ЗАБОРОНЕНО”, – нагадали в облцентрі контролю та профілактики хвороб.
Санепідемситуація перебуває під постійним контролем, окрім цього, на базі Центру контролю та профілактики хвороб сформовано групи оперативного реагування на різні загрози, зокрема біологічні, хімічні та радіаційні.
“Моніторинг стану довкілля проводиться щодня. Штаб працює 24/7. Епідемічна ситуація прогнозована та керована. Але загальне епідблагополуччя населення залежить від кожного з нас”, – підсумували у відомстві.
Джерело: https://www.facebook.com/oolcmoz/posts/pfbid035qcyhb6hE2rUpwfCPqzkDKeTgJoLAXEd7HfHQvYKchsscC5SzUSaYu6ZAz6uWnLcl