Як ОГС допомагають людям, які постраждали від війни: історія переселенців з Маріуполя

Вимушені переселенці із Маріуполя Любов та Михайло пережили важкі випробування та зуміли знову піднятися на ноги, здолати труднощі та створити нову життєву історію. Вагому роль на цьому шляху відіграла підтримка, яку вони отримали від проєкту “Невідкладна допомога та захист постраждалих внутрішньо переміщених осіб в Україні та українських біженців в Молдові”, який реалізує громадська організація “Стан”.
 
Любов та Михайло зазнали випробування вогнем війни, коли страшні вибухи та постріли розірвали їхні спокійні дні в Маріуполі. Вони прокинулись від жахливих звуків — їхні вікна виглядали на завод Азовсталь, де розгортались страшні події. Росіяни відкрито нападали на мирне населення, знищуючи жителів та місто танками та важкою технікою. Сцени, які вони бачили, нагадували фільми жахів.
 
«Люди падали з вікон. Коли росіяни бачили, що хтось виглядає з вікна — їх розстрілювали з автоматів, і не важливо хто це був: дитина, літня людина чи вагітна жінка…», — згадує Любов.
 
Місцева самооборона намагалася допомогти евакуювати людей, але не завжди це вдавалося. Любов та Михайло потрапили у страшну ситуацію, коли росіяни відкрили вогонь по евакуаційній колоні. Вони не розуміють, як вдалося вижити в цьому кошмарі, де смерть, голод, холод та недостача води стали повсякденністю.
 
Згодом у Запоріжжі, подолавши страшний страх, пара знайшла новий початок. Звернувшись до Центру допомоги громадської організації “Стан”, вони отримали соціальну та психологічну підтримку. Психологи та соціальні працівники супроводжували їх у цьому складному періоді, допомагаючи подолати труднощі.
 
Волонтери організації “Світ очима дітей” допомогли сім’ї отримати харчові та гігієнічні набори, а також побутові речі. Михайло, використовуючи свої навички та ресурси, зумів відкрити власну справу — ремонт та пошив взуття. Волонтери підтримували його матеріалами, а любов і всебічна підтримка допомогли знову знайти радість та цінність у житті.
 
Спільнота волонтерів і організацій допомогли створити атмосферу підтримки, де кожен крок на шляху до відновлення був важливим. Надія та дружня рука допомогли облаштуватися Любові та Михайлу на новому місці, підтверджуючи, що разом ми можемо подолати навіть найважчі труднощі.
 
Ця історія надихає на те, щоб не втрачати віру та боротися навіть у найскладніших обставинах. Вона демонструє, як важливо допомагати один одному, підтримувати і надихати, адже разом ми можемо змінювати світ. Любов та Михайло — приклад того, що з вірою в перемогу, наша сила безмежна. 
 
Проєкт “Невідкладна допомога та захист постраждалих внутрішньо переміщених осіб в Україні та українських біженців в Молдові” реалізується Hilfswerk International (Австрія) у партнерстві з громадською організацією СТАН STAN (Україна), організацією для дітей та молоді “Mostenitorii” (Молдова) та асоціацією “Гендерний центр” (Молдова) та фінансується Австрійською агенцією з розвитку (ADA), яка є операційним підрозділом Austrian Development Cooperation, та фондом “Nachbar in Not”.
administrator

Related Articles