Як позбутися відчуття байдужості та повернути жагу до життя

До психолога нашої громадської організації звернувся переселенець з Сєвєродонецька, який наразі мешкає в місті Ірпінь з проблемою відчуття стану байдужості через пережитий стрес воєнних дій на території Луганської області. 

Під час консультації психолог ГО “Модерна Молодь” виявив, що у Олега наявні процеси гальмування таких емоцій як турбота, мотивація, жага до життя, також Олег розповів, що інколи трапляються гострі приступи паніки та тривоги, які зазвичай змінюються почуттям апатії. 

Психолог пояснив Олегу, що даний стан – це закономірний процес після сплеску гормонів стресу та надав рекомендації для налагодження психоемоційного становища:

– виконувати будь-які прості дії та не намагайтеся їх аналізувати, бути в моменті

– пориньте у щоденну рутину

– регулярне харчування,  спортивні вправи допоможуть зняти стрес

– планувати свої задачі на день, з цікавістю проводити кожен день 

– обмежте доступ інформації

– частіше проводити час з рідними та близькими 

Зверніть увагу на потреби розуму, який тимчасово «завис», на потреби тіла, почніть з медитації. Вранці, зручно влаштуйтеся на підлозі та увійдіть у стан медитації, тілу має бути абсолютно комфортно, тому якщо необхідно можна підкласти під сідниці та коліна подушки, накиньте на плечі плед і увімкніть спокійну музику. Закрийте очі і контролюйте своє дихання, намагайтеся не зосереджуватися на думках, хоч би як наполегливо вони не лізли в ефір. Побудьте в такому стані хоча б десять хвилин. Після завершення медитації посміхніться та подякуйте собі за зусилля, можна розпочати легку зарядку — не заради тонкої талії, а виключно для задоволення. 

Після зустрічі з психологом Олег почав виконувати вище наведені рекомендації та вправи, через місяць Олег завітав до приймальні громадської організації “Модерна Молодь” та розповів про свій психоемоційний стан. Відчуття байдужості та апатії зникло, а життя заграло новими барвами, Олег був дуже вдячний психологу за допомогу. 

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Чорноморського Фонду регіонального співробітництва – проєкту Німецького фонду Маршалла. Її зміст є виключною відповідальністю громадської організації “Модерна молодь” і не обов’язково відображає позицію Чорноморського Фонду регіонального співробітництва – проєкту Німецького фонду Маршалла.

#ПрямуємоРазом 

#ПрограмаСтійкість 

#BSTproject

 

 

administrator

Related Articles