Як стати на облік та отримати житло для тимчасового проживання?

Як стати на облік та отримати житло для тимчасового проживання?

В рамках проєкту «Посилення правової грамотності ВПО» спеціалісти БО “Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги” часто отримують питання – відповідь на які є досить простими, проте мало висвітленими.

Отже, найпоширинішими запитанями є:

  • Чи може ВПО отримати безкоштовне житло?
  • Що таке житловий фонд?
  • Кому безоплатно надається житлове приміщення?
  • Хто має першочергове право на отримання житлового приміщення?
  • Як стати на облік та отримати житло для тимчасового проживання?
  • Які документи потрібно зібрати, щоб отримати безкоштовне житло?

Внутрішньо переміщеній особі та членам її сім’ї безоплатно надається житлове приміщення з фонду за місцем фактичного проживання/перебування в межах території відповідної сільської, селищної, міської ради.

ВПО подається заява із підписами всіх повнолітніх членів сім’ї до сільської/селищної/ міської ради або її уповноважених органів, у межах території, де вони перебувають на обліку. 

До заяви додаються:

1) копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.
2) копія довідки ВПО про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
3) копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
4) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
5) копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

На усі ці запитання, а також про строки розгляду таких звернень можна детально ознайомитися у інформаційному буклеті “Соціальне житло для ВПО” за посиланням 

1 (1) 

2 (1)

А ми нагадуємо, що в рамках проєкту отримати юридичну консультацію можна наступними способами:

  • За телефоном: +380672525138 (в наявності Вайбер);
  • На офіційній сторінці Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги у Месенджер: https://www.facebook.com/UCLA.Ukraine
  • Звернувшись на електронну пошту: info@ucla.org.ua
  • Особистим прийомом: отримати консультацію юриста можна двічі на тиждень у вівторок та четвер з 10:00 до 14:00 год (за попереднім записом). 

Консультації онлайн доступні з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00. 

Ця діяльність стала можливою в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключно відповідальністю БО “Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги” та необов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.

administrator

Related Articles