Як участь в програмі з організаційного розвитку змінила підхід до планування роботи ГО «Велика ідея»?

ГО «Велика ідея» з Ковеля (Волинська область) стала однією з 40 ОГС з 7 областей України, які взяли участь в програмі з організаційного розвитку у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення».

Проєкт реалізовує «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки USAID «ГОВЕРЛА». Участь у програмі проєкту дозволила 40 ОГС дізнатися про ефективну роботу в команді й отримати допомогу у плануванні свого розвитку від професійних коучів. Про досвід участі в програмі розповіла лідерка ГО «Велика ідея» Людмила Зубарєва.

Команда «Великої ідеї» працює над розвитком молоді Ковельської громади. Один з пріоритетів організації — створення просторів для молоді й неформальна освіта молоді, розвиток волонтерського руху й громадської активності, виховання лідерів.

У розвитку команду супроводжувала організаційна та екзистенційна коучиня, координаторка менторських програм, експертка з розвитку спільнот та супроводу змін Олена Матвійчук.

«Ми з Оленою з одного міста, часто були на її заходах, захоплювалися тим, як ефективно можна розвинути громадську організацію. Участь в програмі — це перша можливість співпрацювати з Оленою. Це неймовірно важливо для нашої організації — вчитися у такої фахівчині», — поділилася досвідом роботи з коучинею пані Людмила.

За словами лідерки «Великої ідеї» найважливіше, що взяла для себе команда організації від участі в програмі, — це техніки планування, взаємодії всередині команди, розвитку структури команди та організації, удосконалення процесів прийняття рішень. Разом з коучинею команда організації напрацювала систему ухвалення рішень, яка покликана удосконалити й посилити діяльність організації.

«Ми уже відчуваємо вплив програми на життя команди. Раніше у плануванні, наприклад, ми переживали хаос. Кожен член команди мав власне бачення, як організувати роботу, щоб мати результат. Але з допомогою техніки «6 капелюхів мислення» нам вдалося отримати цілісне бачення команди, як організувати певні процеси, щоб рухатися в певному напрямку», — зазначає пані Людмила.

Наразі організація працює над зміцненням структури. У планах — розширювати правління задля досягнення стратегічних цілей. Адже сильною організація може бути лише тоді, коли має сильне правління організації, каже пані Людмила.

«Тепер ми бачимо свою зону росту й розуміємо, що на часі переглянути можливість прийняти в члени правління нових людей, які добре знаються на громадському секторі та проєктній діяльності, мають сильні сторони в напрямку стратегування й планування задля посилення та збільшення ефективності нашої команди», — підсумувала пані Людмила.

Матеріал підготовлено в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізовується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

administrator

Related Articles