Київ. 26 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Японський посадковий апарат Hakuto-R приватної компанії ispace, найімовірніше, здійснив жорстку посадку на поверхню Місяця, йдеться в повідомленні на сайті компанії.
За інформацією компанії, під час зниження апарата для посадки на Місяць інженери зареєстрували малу кількість палива, що залишилося, після чого швидкість апарата під час зниження збільшилася, а потім фахівці втратили зв’язок із Hakuto-R.
“На підставі цих фактів було визначено, що є висока ймовірність жорсткої посадки апарата на поверхню Місяця”, – йдеться в повідомленні.
У компанії зазначають, що на фінальному етапі посадки апарат знижувався у вертикальному положенні, однак після того, як посадка мала вже відбутися, фахівці не змогли отримати дані про контакт Hakuto-R із поверхнею Місяця.
Наразі інженери продовжують аналізувати телеметричні дані, отримані на завершальному етапі посадки, для визначення причини аварії.
Примісячення посадкового апарата Hakuto-R планувалося здійснити у вівторок о 19:40 за Києвом.
За даними компанії, за годину до передбачуваної посадки Hakuto-R, що перебував на навколомісячній орбіті, здійснив послідовність дій, необхідних для успішного примісячення: увімкнув двигуни на гальмування і знизив швидкість для здійснення посадки. Безпосередньо перед посадкою інженери втратили зв’язок з апаратом.
Посадковий апарат Hakuto-R було запущено до Місяця 11 грудня минулого року із 40-го стартового комплексу на базі американських Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді за допомогою ракети-носія Falcon 9. У березні цього року апарат успішно виведено на навколомісячну орбіту.
Місія є повністю приватною. Hakuto-R міг стати першим в історії приватним космічним апаратом, який успішно сів на Місяць. Японська компанія ispace розробляє технології роботизованих космічних посадочних пристроїв.
Посадковий модуль масою 1 тонна мав примісячитися в кратері Атлас на видимій стороні природного супутника Землі.
Оснащений низкою наукових приладів апарат мав виконувати дослідницькі функції як стаціонарний зонд.
Разом із японським посадковим апаратом, розмір якого становить приблизно 2 на 2,5 м, на Місяць відправили і створений в Об’єднаних Арабських Еміратах місяцехід Rashid вагою близько 10 кг.
Також на Місяць мав бути доставлений мініатюрний мобільний робот ще меншого розміру, розроблений Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) і японською компанією з виробництва іграшок Tomy.