ЄЦБ може підняти ставку у вересні або зробити паузу в циклі посилення – Лагард

(розширена версія)

Франкфурт. 27 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський центральний банк (ЄЦБ) має намір ґрунтуватися на надходженні статданих під час ухвалення подальших рішень щодо грошово-кредитної політики, заявила президент ЄЦБ Крістін Лагард під час пресконференції за підсумками засідання у четвер.

“Ми відкриті для будь-яких можливих кроків у вересні і надалі, – сказала Лагард. – Рішення про те, які кроки буде зроблено у вересні, не ухвалено”.

Це може бути як підвищення ставки, так і пауза в циклі посилення політики, зазначила Лагард, додавши, що ЄЦБ не планує знижувати ставку у вересні.

“Ми навмисно говоримо, що наші рішення у вересні й далі визначатимуться саме статданими, – сказала вона. – Інформація, що надходить, і наша оцінка цієї інформації покажуть, чи потрібно нам зробити більше щодо посилення політики, і якщо потрібно, то в якому обсязі”.

Якщо ЄЦБ зробить паузу в циклі підйому ставок, “вона необов’язково буде довгою”, зазначила Лагард.

За словами президента ЄЦБ, короткострокові перспективи економіки єврозони погіршилися, головним чином, у зв’язку з ослабленням внутрішнього попиту.

“Висока інфляція і посилення фінансових умов стримують витрати. Ці фактори особливо позначаються на промисловому виробництві, яке також стримується низьким зовнішнім попитом. Ринок житла та інвестиції бізнесу також демонструють сигнали ослаблення, тоді як сфера послуг залишається більш стійкою”, – сказала Лагард.

Вона зазначила, що в найближчій перспективі слабкість економіки збережеться, однак зниження інфляції та підвищення зарплат згодом призведуть до відновлення темпів зростання.

За словами Лагард, драйвери інфляції в єврозоні змінюються: зовнішній тиск послаблюється, тоді як внутрішній посилюється внаслідок підйому зарплат і стає дедалі важливішим двигуном інфляції.

“Перспективи економічного зростання та інфляції залишаються невизначеними”, – заявила Лагард, зазначивши як фактори ризику геополітичні чинники.

“Фактори, які можуть призвести до посилення інфляції, включають можливість підвищення цін на енергоносії та продукти харчування, зокрема, у зв’язку з одностороннім виходом Росії з “Чорноморської зернової ініціативи”, – сказала вона.

У четвер ЄЦБ підвищив усі три ключові процентні ставки на 25 базисних пунктів (б.п.). Базову ставку за кредитами було збільшено до 4,25%, ставку за депозитами – до 3,75%, ставку за маржинальними кредитами – до 4,5%.

Наступне засідання ЄЦБ відбудеться 14 вересня.

Курс євро до долара опустився на підсумках засідання європейського регулятора і трохи відіграв падіння на заявах Лагард. За даними на 17:00 за київським часом він становить $1,1011 порівняно з $1,1148 безпосередньо перед початком засідання і $1,1095 перед пресконференцією Лагард.

administrator

Related Articles