ЄК просить країни ЄС схвалити ціну на нафту РФ у розмірі $60 за барель – ЗМІ

Вашингтон. 1 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Єврокомісія запропонувала затвердити граничну ціну на російську нафту у розмірі $60 за барель, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

"Особи, ознайомленні із суттю питання, заявили, що Єврокомісія – орган виконавчої влади ЄС – попросила 27 держав блоку схвалити стелю цін на російську нафту $60 за барель", – пише газета.

Високопоставлені представники країн ЄС почали обговорювати цю ініціативу в четвер, уточнює видання.

Усі 27 держав-членів Євросоюзу мають схвалити запропонований ціновий максимум, інакше консультації триватимуть далі.

Раніше цього тижня переговорники ЄС відновили переговори щодо цього питання. Спочатку передбачалося, що країни союзу оголосять про досягнуті домовленості до кінця листопада.

Агентство Bloomberg повідомляло, що Єврокомісія запропонувала стелю ціни $65 за барель. Польща та країни Балтії виступають за нижчий рівень, тоді як Греція, Мальта та Кіпр не хочуть позначки нижче за $70.

Заходи ЄС щодо російської нафти почнуть діяти 5 грудня. Таким чином, держави блоку "перебувають під тиском жорстких часових рамок".

У вересні країни G7 схвалили план запровадження стелі вартості для російської нафти, розраховуючи обмежити доходи бюджету РФ від продажу енергоресурсів. Згідно з планом, з 5 грудня компанії ЄС та Великої Британії зможуть надавати послуги з транспортування морем, страхування, фінансові та брокерські послуги, пов’язані з російською нафтою по всьому світу, лише в тому випадку, якщо вона закуповується за ціною, нижчою за певний рівень.

Аналогічні обмеження для нафтопродуктів набудуть чинності 5 лютого 2023 року.

Союзники раніше обговорювали встановлення стелі між $40 та $60 за барель. Мета обмежень – утримати російську нафту над ринком, щоб уникнути стрибків цін решти світу, але водночас скоротити доходи Москви.

Наприкінці листопада аналітик із сировинного сектора Kotak Securities Ltd. Равінда Рао заявив, що встановлення цінового ліміту на рівні $65-70 за барель особливо не вплине на ринок. "Введення стелі цін на російську нафту на рівні $65-70 за барель не вплине на ринок, оскільки вона вже і так продається за цією вартістю", – зазначав він.

Віцепрем’єр уряду РФ Олександр Новак 21 листопада заявив, що Росія не має наміру постачати нафту та нафтопродукти до країн, які приєднаються до механізму "цінової стелі". Можливо, для цього доведеться скоротити видобуток.

"Росія підтверджує свій статус надійного постачальника енергії на світовий ринок і ринковий статус наших взаємовідносин із партнерами. У зв’язку з цим ми не плануємо постачати нафту і нафтопродукти в країни, які застосовуватимуть принцип цінової стелі з подальшою переорієнтацією поставок на ринково-орієнтованих партнерів або зі скороченням видобутку", – наголосив віцепрем’єр країни-агресора.

administrator

Related Articles