ЄК відзначила ефективну роботу України щодо запропонованих нею заходів контролю свого с/г експорту та відсутність Угорщини і Польщі на нараді

Брюссель. 29 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Одинадцята координаційна платформа, що засідала напередодні з питань українського експорту сільськогосподарських продуктів, досягла прогресу, при цьому Угорщина і Польща не брали участі в нараді, повідомив представник Єврокомісії (ЄК) Олоф Гілл.

“Учора відбувся обмін думками щодо плану дій (розробленого українською стороною – ІФ-У), вдалося завершити роботу над деякими аспектами. Це реальний прогрес, і тепер завдання в тому, щоб реалізувати план якнайшвидше”, – сказав Гілл у п’ятницю на брифінгу в Брюсселі.

“На вчорашню платформу були запрошені всі зацікавлені сторони. Польща та Угорщина не були присутні. Але важливо зазначити, що така участь не є обов’язковою”, – продовжив представник ЄК.

За його словами, є серія інших нарад, платформа не є єдиним контактом між комісією, відповідними державами-членами та Україною, і Єврокомісія готова надати підтримку відповідним країнам, чи то в рамках платформи, чи поза цими рамками.

У відповідь на запитання, для чого потрібна координаційна платформа, участь у якій ігнорують основні зацікавлені країни, Гілл запевнив, що на кожному засіданні платформи були конкретні результати, і вона продовжує генерувати результати. “Контакти тривають на двосторонній основі. А в рамках платформи ми намагаємося об’єднати всі різні аспекти”, – додав прессекретар.

Він назвав дуже ефективною роботу України щодо ухвалення цих заходів за десяток днів, і пояснив, що нарада була присвячена пропозиції Києва в рамках плану дій з контролю за експортом окремих продуктів для уникнення перекосів у конкуренції в деяких державах-членах.

На прохання роз’яснити подробиці заходів, вжитих Україною, представник ЄК відповів, що на цій стадії передчасно викладати деталі, тому що роботу ще не завершено. Зараз головне в тому, що потрібно швидко вирішувати ці питання. Тимчасові обмеження щодо українського експорту закінчилися 15 вересня, і вже необхідно відстежувати потік продукції з України.

Єврокомісія 15 вересня не продовжила ембарго на експорт зернової продукції України до сусідніх країн, вважаючи, що Київ здатний врегулювати кризу на основі свого плану дій.

administrator

Related Articles