Європарламент закликав ЄС і Туреччину вивести з глухого кута їхні відносини

Брюссель. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У затвердженій у середу щорічній доповіді Європарламенту (ЄП) про відносини ЄС і Туреччини міститься заклик до сторін знайти реалістичну структуру, яка сприятиме виходу з глухого кута, що склався.

У документі, ухваленому на пленарній сесії ЄП у Страсбурзі 434 голосами “за”, 18 – “проти” за 152 тих, хто утримався, ідеться про те, що, “якщо турецький уряд радикально не змінить курс, процес вступу Туреччини до ЄС не може відновитися за нинішніх обставин”.

Тому євродепутати “закликають уряд Туреччини, Європейський Союз і його держави-члени вийти з нинішнього глухого кута і рухатися до тіснішого партнерства”, рекомендуючи “знайти паралельну і реалістичну структуру для відносин ЄС-Туреччина”, заради чого пропонується “вивчити можливі формати”.

Автори доповіді підтверджують, що Туреччина залишається кандидатом на вступ до ЄС і ключовим партнером союзу в галузі безпеки, торговельно-економічних відносин і міграції, але наголошують водночас, що в Брюсселі від Анкари очікують поваги до демократичних цінностей, верховенства права, прав людини та дотримання норм, законів, принципів і зобов’язань, що існують у Євросоюзі.

“Нещодавно ми побачили пожвавлення інтересу турецького уряду до відновлення процесу вступу до ЄС. Це станеться не через геополітичні переговори, а тільки тоді, коли турецька влада проявить реальну зацікавленість у припиненні відступу від фундаментальних свобод і верховенства права в країні, що триває. Якщо турецький уряд дійсно хоче відродити свій шлях до ЄС, він має продемонструвати це за допомогою конкретних реформ і дій, а не заяв”, – сказав доповідач ЄП, євродепутат від Іспанії Начо Санчес Амор.

Європейські парламентарі наголосили на відсутності зв’язку між процесом вступу Туреччини до ЄС і вступом Швеції до НАТО, закликавши Анкару “без подальших зволікань ратифікувати членство Швеції в НАТО”. У Європарламенті відзначили те, що прогрес кожної країни на шляху вступу до ЄС “як і раніше, ґрунтується на її власних заслугах”.

Депутати висловили жаль, що “Туреччина не підтримує санкції за межами рамок ООН”, а її ступінь відповідності загальній зовнішній політиці та політиці безпеки ЄС “впала до рекордно низького рівня в 7%”.

Переговори про вступ Туреччини до ЄС фактично зайшли в глухий кут з 2018 року через погіршення ситуації з верховенством права і стану демократії в країні, нагадують в ЄП.

administrator

Related Articles