Юрфірма "Ілляшев та Партнери" вважає законним рішення ВП ВС у справі про 40,19% акцій ПГЗК і заявляє про непричетність до хабара голові ВС

Київ. 16 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рішення Великої палати Верховного Суду (ВП ВС) щодо законності купівлі компанією Ferrexpo AG (Швейцарія) 40,19% акцій ПрАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” (ПГЗК) є законним, об’єктивним та справедливим, заявляє юридична фірма “Ілляшев та Партнери”, яка представляє інтереси Ferrexpo й українських підприємств, які входять до її структури, в судах із 2017 року.

“Воно (рішення) свідчить про дотримання Україною принципів верховенства права та захист іноземних інвестицій”, – наголошується в заяві юрфірми у вівторок у зв’язку з повідомленнями НАБУ і САП про нібито вручення хабара в $2,7 млн голові та суддям ВС за такий вердикт.

“Ілляшев та Партнери” наголосила, що жодним чином не причетна до подій, про які йдеться в повідомленні правоохоронних органів, і не пов’язана з основним власником Ferrexpo Костянтином Жеваго.

“Ми дізналися про це зі ЗМІ. До юридичної фірми немає жодних претензій: усі адвокати працюють у звичайному режимі, нікого не викликали, не запитували інформацію”, – сказав агентству “Інтерфакс-Україна” партнер Михайло Ілляшев.

Він додав, що не знає, яких адвокатів та яке адвокатське об’єднання мають на увазі НАБУ і САП, коли кажуть, що вони брали участь у передачі неправомірної вигоди на користь високопосадовців суду за ухвалення необхідного для цього підприємця рішення. Водночас партнер юрфірми уточнив, що у справі було багато юристів та адвокатів, які представляли різні компанії.

Відповідаючи на запитання про можливість перегляду зазначеного рішення ВП ВС у справі щодо 40,19% акцій ПГЗК, Ілляшев зазначив, що якщо буде обвинувальний вирок суду у справі про нібито вручення хабара, то це може бути аргументом для звернення щодо перегляду справи, наразі ж таких підстав немає.

“На нашу думку, це рішення – 100%-ве. Тим дивніша вся ця історія для нас”, – сказав партнер юрфірми.

Згідно з річним звітом Ferrexpo, наприкінці 2020 року – на початку 2021 року Господарський суд Києва знову відкрив судове провадження за позовами чотирьох компаній про визнання недійсним договору про продаж ними 40,19% акцій ПГЗК. До цього після тривалого періоду судових розглядів подібні претензії повністю відхилив 2015 року Вищий господарський суд України.

У новому витку судових розглядів Господарський суд Києва 27 травня 2021 року ухвалив рішення на користь Ferrexpo. Однак позивачі подали апеляції, і Північний арбітражний апеляційний суд у вересні 2022 року визнав договір купівлі-продажу 2002 року недійсним і наказав передати 40,19% акцій ПГЗК чотирьом компаніям: Trimcroft Services Limited, Calsfort Developments Limited, Emsworth Assets Limited, Gilson Investments Limited.

У свою чергу Ferrexpo подала касаційну скаргу до Верховного Суду. Слухання відбулося 17 листопада 2022 року, і після цього першого судового засідання сторони заявили клопотання про розгляд справи у Великій палаті Верховного Суду, що і було схвалено на засіданні 1 грудня 2022 року. ВП ВС 19 квітня 2023 року ухвалила рішення на користь Ferrexpo.

administrator

Related Articles