Заходи підтримки економіки та прогнози попиту на енергоносії – огляд китайських ЗМІ

Шанхай. 3 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Темпи економічного зростання в Китаї у другому кварталі 2023 року можуть перевищити 7% у річному вираженні, вважає низка економістів, включно з Чжан Цзюнем із Morgan Stanley Securities, Ло Чжіхен з Yuekai Securities, та Вень Бінь з China.

Такі прогнози експерти обґрунтовують низькою базою для порівняння другого кварталу 2022 року та швидким збільшенням попиту в економіці КНР.

Економісти убачають необхідність у подальших бюджетних стимулах, включно з державними субсидіями та пільгами, а також у заходах грошово-кредитної політики, які б дозволили скоротити ставки споживчих кредитів та підтримати таким чином попит, пише китайське видання Securities Daily.

Норму резервування для китайських банків пізніше цього року буде знову знижено, тоді як ймовірність зменшення базової процентної ставки скорочується, зазначає Вень Бінь.

Різке зменшення показника сукупного прибутку великих промислових підприємств Китаю в січні-лютому говорить про необхідність ухвалення владою КНР подальших заходів підтримки бізнесу для сприяння стабільному економічному зростанню, йдеться у редакційній статті газети Yicai.

За даними Державного статистичного управління (ДСУ) Китаю, опублікованими минулого тижня, прибутки великих промпідприємств країни за перші два місяці поточного року знизилися на 22,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У Yicai наголошують на необхідності більш цілеспрямованих заходів, які б дозволили скоротити вартість залучення фінансування приватними компаніями.

Сильні фінансові результати китайських банків за останній квартал, а також зростання зарплат банківських службовців показують, що фінінститути мають можливості для надання малому бізнесу та середнім за розміром компаніям вигідніших умов за кредитами, йдеться у статті.

Попит на нафту в Китаї в 2023 році збільшиться на 5,1% – до 756 млн тонн (15,3 млн барелів на добу), попит на природний газ – зросте на 5,2%, до 386,5 млрд кубометрів, згідно з прогнозами CNPC Economics and Technology Research Institute.

Експерти організації також передбачають підвищення попиту на нафтопродукти у КНР цьогоріч на 9,1%, до 398 млн тонн.

Видобуток нафти в країні, за їхніми оцінками, залишиться на рівні 200 млн тонн, тоді як її імпорт досягне максимальних з 2020 року 540 млн тонн.

Виробництво газу в КНР, як очікується, збільшиться на 5,4%, до 234,6 млрд. кубометрів, імпорт газу – на 4,6%, до 158,2 млрд кубометрів.

Імпорт ЗПГ до Китаю, згідно з прогнозом CNPC Economics and Technology Research Institute, підвищиться цього року на 1,1%, до 64,16 млн тонн (89 млрд. кубометрів), трубопровідного газу – на 9,5%, до 69,1 млрд кубометрів.

За оцінками експертів, Китай збільшить потужності для прийому ЗПГ цього року на 51,3 млн тонн, завдяки чому їхній загальний обсяг досягне 149 млн тонн на рік.

Китайські університети збільшують співпрацю з компаніями у сфері підготовки співробітників, пише газета Economic Daily.

Цього року кількість випускників вищих навчальних закладів у країні досягне рекордних 11,58 млн осіб.

Видання зазначає, що приватні компанії у КНР відіграють важливу роль у стабілізації ринку праці поряд із державними організаціями.

Освітня система Китаю, пристосовуючись до швидких економічних та соціальних змін, активізує підготовку вчених, інженерів, фахівців з медицини та сільського господарства, пише газета.

administrator

Related Articles