Підготовка роботи 20 громадських радників, які у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях популяризуватимуть філософію розбудови інклюзивного суспільств, розроблятимуть інклюзивні заходита проєкти розвитку – такою була ціль Школи «Адвокатів покращення соціальних послуг – інклюзивних громадських радників» «IncSchool».
Протягом жовтня майбутні громадські радники взяли участь у 7 заняттях, присвячених найважливішим питанням інклюзії в різних сферах життя.
Навчання організовано Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», який реалізується за підтримки ПроєктуUSAID «ГОВЕРЛА».
Під час навчання були розглянуті такі питання, як створення безбар’єрних просторів та доступності об’єктів соціальної інфраструктури маломобільним групам населення, інклюзивних місцевих політик, завдань, викликів та перспектив соціального захисту населення, прав осіб з інвалідністю, репродуктивного здоров’я жінок та дівчат з інвалідністю та планування сім’ї, судової системи і судової практики в Україні, вміння громадськості відстоювати свої інтереси.
Майбутні громадські радники не лише переймали існуючий досвід, а й активно ділилися своїм баченням вирішення тієї чи іншої проблеми. Одним із завдань для тих, хто пройшов навчання, стало проведення аналітичної роботи з вивчення та адаптації місцевих профільних програм і рішень органів влади, спрямованих на покращення якості надання соціальних послуг у громадах.
Наступний етап роботи Школи — триденний практикум, який відбувається 1-3 листопада у місті Івано-Франківськ на базі Державної реабілітаційної установи «Центр Комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас».
***
Цей захід проводиться Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає поглядиUSAID та Уряду США.