Запас пального в Україні варто збільшити до двомісячного внутрішнього споживання – Міненерго

Київ. 19 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Наразі запас пального на внутрішньому ринку України є достатнім, проте з метою мінімізації воєнних ризиків його варто збільшити за допомогою впровадження європейського механізму формування гарантованих запасів.

Про це повідомило Міністерство енергетики України з посиланням на заступника міністра Миколу Колісника в телеграмі у п’ятницю.

“Міненерго пропонує запровадити європейський механізм, щоб ця достатність була постійною”, – зазначив він.

Як пояснили в міністерстві, внесений до Верховної Ради законопроєкт №9024 щодо формування мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів (МЗНН) в Україні покликаний мінімізувати всі ризики нестабільної ситуації на ринку і не допустити дефіциту пального, який був у 2022 році.

Як повідомлялося, комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради на засіданні 15 травня розглянув законопроєкт №9024 щодо формування мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів (МЗНН) в Україні, який формуватиметься за рахунок щорічного накопичувального перерахування 3-відсоткових часток від запропонованого на ринку пального його учасниками.

Як повідомив заступник міністра енергетики Микола Колісник під час презентації документа на засіданні енергокомітету, документ передбачає формування МЗНН обсягом 61-денного середньодобового внутрішнього споживання в країні.

“Ми визначили, що початковий крок – це 3% від певної бази – 61 дня споживання… Це той обсяг, який на сьогодні вже здебільшого сформований учасниками ринку, тобто якогось обтяження для учасників ми не створимо”, – зазначив він.

Водночас, за словами Колісника, законопроєкт передбачає встановлення для учасників ринку мінімальних обсягів часток у МЗНН обсягом 2 тис. тонн нафти або нафтопродуктів – для імпортерів і 50 тис. тонн – для виробників.

Як зазначив заступник міністра енергетики, метою законопроєкту відповідно до європейських принципів є винятково створення механізму покриття фізичного дефіциту нафти і нафтопродуктів у кризових ситуаціях. При цьому МЗНН не має впливати на цінову ситуацію на ринку.

Джерело: https://t.me/energyofukraine/468

administrator

Related Articles