Зустріч “Від повстанців Холодного Яру до звитяги 93-ї ОМБр”

3 травня о 18:00 відбудеться тематична зустріч, присвячена легендарній 93-й окремій механізованій бригаді Збройних сил України “Холодний Яр” на тему: “Воля України або смерть”: від повстанців Холодного Яру до звитяги 93-ї ОМБр”.

Учасники зустрічі дізнаються більше про визвольну боротьбу повстанців Холодного Яру в 1920-х роках, а також – про бойовий шлях сучасної 93-ї бригади, яка з січня 2018 року носить почесне найменування “Холодний Яр”. 

Про це і не тільки розкажуть:

  • Роман Коваль, дослідник визвольної боротьби у Холодному Яру;
  • Ірина Рибаковамолодший лейтенант, офіцер служби звʼязків з громадськістю 93-ї бригади “Холодний Яр”;
  • Костянтин Лютенко (“Гайдамака”), сержант 93-ї бригади “Холодний Яр”.

Захід відбудеться у змішаному форматі: офлайн та онлайн.

Модераторка: Наталія Позняк-Хоменко, головна спеціалістка відділу популяризаційної роботи Українського інституту національної пам’яті.

Вхід за попередньою реєстрацією (кількість місць обмежена).

Місце проведення – Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Захід також транслюватиметься на сторінках Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану й Українського інституту національної памʼяті у фейсбуці та каналі Інституту на ютубі.

Контактний телефон: +38(067) 96 11 662 Тетяна Бойко.

 

Довідково

93-я окрема механізована бригада ЗСУ “Холодний Яр” названа на честь українських повстанців, які чинили спротив окупантам на теренах Холодного Яру у минулих століттях. Сотню років тому ці ліси стали осередком боротьби українців із більшовицькою окупацією. У 1918 році брати Чучупаки організували в рідному селі Мельники відділ самооборони. Згодом він зріс до полку гайдамаків Холодного Яру. А навколишні села стали фортецею, що протистояла червоній більшовицькій навалі з Росії.

Холодний Яр став осердям для повстанських рухів тодішніх Уманщини, Звенигородщини, Чигиринщини, Олександрійщини, Єлисаветградщини. Його бойова слава тривала десятиліття.

Нині ж справу холодноярців продовжують військові 93-ї бригади. Її підрозділи брали участь у найзапекліших боях російсько-української війни – під Іловайськом, у Донецькому аеропорту та Пісках, на шахті Бутівці. І сьогодні громлять ворога на Донеччині та Луганщині.

Державними нагородами відзначено понад тисячу військовослужбовців 93-ї бригади “Холодний Яр”. Серед них є нагороджені званням Герой України та орденом “Золота Зірка”.

У квітні 2019 року в урочищі Холодний Яр біля Мотрониного монастиря на Черкащині відкрито пам’ятник на честь загиблих воїнів 93-ї бригади, які полягли в боротьбі за Україну. Цей знак стане осердям Меморіалу козакам-добровольцям, який з ініціативи Історичного клубу “Холодний Яр” планують відкрити 18 червня 2023 року.

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.

administrator

Related Articles