26 нових тренерів пройшли навчання за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”

26 нових тренерів пройшли навчання за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”

20-22 жовтня 2022 року в Чернівцях, у співпраці з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, відбувся тренінг для фахівців за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення” в рамках проєкту “Рука допомоги Україні”. Тренінг проводили досвідчені тренерки проєкту Ірина Сухова і Тетяна Обоянська, у ньому взяли участь 26 спеціалістів. Надалі вони допомагатимуть маленьким і дорослим українцям покращувати своє психологічне здоров’я та долати наслідки війни завдяки унікальній методиці «Діти і війна. Навчання технік зцілення» – дієвому інструменту психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками війни. 

DSC08899 DSC08950

Захід було проведено за фінансової підтримки Канадсько-української фундації (CUF), яка в серпні цього року надала грант на розширення програми, що готує тренерів-психологів для роботи з травмою війни у дітей та дорослих. Це вже другий тренінг для фахівців із запланованих дванадцяти. Проєкт реалізує БФ «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

“Учасники відзначають актуальність теми тренінгу, – розповідає керівниця проєкту “Рука допомоги Україні” Ірина Сухова, – оскільки в Чернівцях зараз перебуває багато внутрішньо переміщених осіб, які втратили житло та рідних, і пережили страшні травмувальні події під час війни. Наші заняття були досить екстремальні. Весь тренінг супроводжували повітряні тривоги і задля своєї безпеки ми щоразу спускалися в укриття. Але і там, в сирих темних стінах, жага до знань і бажання допомагати не згасали, тренінг продовжувався. Як сказала одна з учасниць на завершальному колі: “Якщо в темному бомбосховищі під час загрози обстрілу хтось у вишиванці продовжує проводити програму “Діти та війна. Навчання технік зцілення” – наша Україна непоборна!”

 DSC09089 DSC08984

Відгуки учасниць та учасників тренінгу:

 “Все було актуально і дуже “на часі”. Найкориснішими були власне моменти особистого проходження всіх технік. Дякую за можливість бути частинкою в “зціленні” нашої України!” – Євгенія Дудка

 “Вдалося доторкнутись до особистих травматичних подій і пропрацювати їх. Всі техніки та інструменти, яких навчались, були корисними. Вдячна вам за нові знання та уміння, яких навчились протягом 3-х днів” – Мар’яна Пернай

“Для мене тема тренінгу була дуже корисною і актуальною, адже відчував брак практичних знань, як допомогти іншим і собі також. Отримав величезний “рюкзачок” практичних навичок технік зцілення. Щиро вдячний тренеркам, Ірині та Тетяні, та організаторам. Море позитивних емоцій і бажання реалізувати те, що вивчив” – Микола Ілащук

 DSC08952 DSC08895

ПРО МЕТОДОЛОГІЮ ПРОЄКТУ

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи. Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії, Іраку, Україні. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».

Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк, моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp), olga.batiuk@gmail.com

administrator

Related Articles