Перші 24 тренери пройшли навчання за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”

Перші 24 тренери пройшли навчання за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”

7-9 жовтня 2022 року, у співпраці з Київським міським будинком вчителя, відбувся триденний тренінг за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення” для педагогічних працівників закладів освіти м. Києва. Захід було проведено в рамках програми «Рука допомоги Україні» за фінансової підтримки Канадсько-української фундації (CUF). У серпні цього року CUF надала грант на розширення програми, що готує тренерів-психологів для роботи з травмою війни у дітей та дорослих. Проєкт реалізує БФ «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

DSC08570 DSC08649

Тренінг у Києві – це перший із 12 запланованих в рамках гранту навчальних тренінгів за методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». У ньому взяли участь 24 педагогічні працівники з Києва, які продовжать працювати з дітьми та дорослими, навчаючи їх ефективних і дієвих навичок самодопомоги та подолання травми війни. 

DSC08684 DSC08749

“Це були три незабутні дні живого спілкування, повторення важливої теорії та набуття надзвичайно корисних практичних навичок. Щиро дякуємо тренеркам програми – Ірині Суховій, Наталії Подоляк і Тетяні Обоянській. А також радіємо знайомству з колегами та налаштовуємось на плідну співпрацю у майбутньому,” – розповіла Олена Луценко, методистка методичного відділу Київського міського будинку вчителя. 

Ось кілька відгуків від учасниць тренінгу:

“Для мене тема актуальна на 10 балів. За допомогою звертаються батьки та учні, які отримали стрес під час воєнних дій. Дуже сподобалося професійне викладання матеріалу, підготовка і толерантність тренерок. Зміст технік, матеріалу відповідає сучасній життєвій необхідності. Вважаю, що використання цих технік у роботі надасть мені можливість знизити рівні ПТСР у дітей та дорослих, котрі до мене звертаються за допомогою. Дуже дякую за такий дієвий та сьогоденний інструмент у роботі практичного психолога” – Оксана Малюга

“Тема тренінгу дуже актуальна, оскільки зараз ми всією країною знаходимося в надскладних воєнних умовах. Страждають всі, і дорослі, і діти, але особливо наше майбутнє підростаюче покоління. Тому надання їм психологічних технік в цих умовах може врятувати не тільки їхню психіку, але й життя! Тренінг “Діти та війна. Навчання технік зцілення” наповнив мене новими техніками, вправами, цікавинками, лайфхаками, я насолодилася приємним смаком живого спілкування, спробувала себе у новій ролі майбутнього тренера і це мені дуже сподобалось. А головне, я зрозуміла, що я на правильному шляху! ДЯКУЮ! Все буде Україна!” – Дар’я Шаханова 

“Я зараз відчуваю сили допомагати, додала знань і практик. Чудово, що все було наживо. Дуже ціную нагоду поспілкуватися з колегами, побути в колі однодумці. Дякую, що мала нагоду потрапити до програми, за прекрасних тренерів, за нові знайомства з колегами. Прекрасно, і дуже цінно, що програма зустрічей є стандартизованою і розумієш покрокові дії, що є всі матеріали, вивірені і відпрацьовані. І допомога програми досліджена і доведена. Дякую за тепло і бажання надати знання. Мрію, що в кожній школі будуть проводити таку програму навчені психологи. І ми всі станемо сильніші і психічно здорові!” – Олександра Гудкова

DSC08682 DSC08662

ПРО МЕТОДОЛОГІЮ ПРОЄКТУ

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи. Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії, Іраку, Україні. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».

Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк, моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp), olga.batiuk@gmail.com

administrator

Related Articles