Ефективне місцеве самоврядування та проєктний менеджмент для відновлення громад Миколаївщини

Ефективне місцеве самоврядування та проєктний менеджмент для відновлення громад Миколаївщини

Ефективне місцеве самоврядування та проєктний менеджмент для відновлення громад Миколаївщини стало темою дводенної осінньої сесії «Школи громадянської дії», яка відбулась 10-11 листопада у Березанському готелі «Березань».

За допомогою Михайла Золотухіна, директора з ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»  протягом двхох днів представники Березанки, Коблево, Дмитрівки, Михайлівки, Щасливого, Новоселівки, Краснопілля, Тузлів, Рибаківки, Новофедорівки, Вікторівки з’ясовували відповідні ключові проблеми і виклики відновлення, опрацювали ідеї проектів та розпочали пошук ресурсів для їх реалізації.

Проєктний менджмент

Загалом учасниками навчання стали 25 лідерів з більшості округів Березанської та Коблівської територіальних громад а також журналіст газети «Березань». Модерували захід та організаційно сприяли його проведенню активісти з ГО «ЕКО Березань».

Так прокоментував хід навчання депутат Березанської селищної ради, голова ГО «ЕКО.Березань» Олексій Сидорчук: «У ході проведення заходу активісти мали нагоду почути досвідченого тренера і самі могли виступити, а також було проведено ділову гру з визначення проблем відновлення території. Окремо активісти обговорили громадські ради при органах публічної влади та подальші кроки створення Громадської ради при Березанській селищній раді. Усі активісти, які пройшли дводенну Школу громадянської дії, тепер мають цілий арсенал умінь, знать та інструменті. Тепер справа за малим – діяти та застосовувати на практиці отриманні знання. Команда ГО «ЕКО Березань» висловлює щиру вдячність Тетяні Половець та персоналу кафе «Березань» за професіоналізм, гостинність та смачну кухню, а Березанській селищній раді та її підрозділам за сприяння та оперативність. Активісти нашого волнтерського центру змогли отримати унікальний досвід проведення та модерації заходу такого рівня».

Нагадуємо, що випускники Школи протягом 2022 -2023 рр. з нашою коуч-підтримкою підготують, знайдуть ресурси та реалізують проекти для відновлення своїх ТГ.

Учасниками вознесенської літньої сесії були представники Вознесенської, Березанської  та Новоодеської громад.

З питань участі ц формуванні місцевих планів відновлення та коуч- супроводу проєектів участі у навчанні звертатися до Маріанни Капусткіной — офіс-менеджера ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», Вайбер (050) 547-81-35; E-mail: fondnikol@gmail.com 

Прес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Навчання відбувається в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Довідково:

Проект реалізується у партнерстві з ГО «Доброчин» (м. Чернігів) в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».

Метою проекту є налагодження взаємодії «влада-громада» для ефективного відновлення територіальних громад (далі ТГ), що постраждали від російської військової агресії.

Географія проекту:

  • Миколаївщина: Березанська селищна,  Вознесенська міська та Коблівська сільська ТГ.
  • Чернігівщина: Менська і Городнянська міські та Ріпкинська селищна ТГ.

Партнерами проекту також є місцеві ради вказаних територіальних громад

administrator

Related Articles