США запроваджують санкції проти 14 фіз- та 28 юрособ, пов'язаних із нелегальними схемами постачання технологій для російського ВПК

(узагальнена)

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – США запровадили санкції проти 14 фізичних та 28 юридичних осіб, пов’язаних із транснаціональною мережею осіб та компаній, які допомагають Росії закуповувати воєнні технології для війни проти України.

Зокрема введено санкції проти низки членів сім’ї Сулеймана Керімова, а також компаній та бізнесменів, які мали відношення до управління його активами.

Згідно з повідомленням OFAC, до SDN List, зокрема, включено дружину Керімова Фірузу, його дітей Гульнару, Аміну, Саїд, Нарімана Гаджієва, компанії Constellation Advisors Ltd, Alstone Investment AG (колишню Swiru Holding AG), ТОВ "Бонум Кепітал", ТОВ " Бонум Менеджмент", ТОВ "Бонум Інвестментс", Bonum Capital Cyprus, Bonum Capital Investors Corp. (BVI), Мурата Алієва, Олександра Штудхальтера, Eurimo Holding SA, Papa Oscar Ventures GmbH та низку інших осіб, об’єднаних у три групи ("сім’я Керімова") , "Мережа Мурата Алієва", "Мережа Олександра Штудхальтера").

Швейцарський бізнесмен Штудхальтер неодноразово фігурував у європейських ЗМІ як партнер Керімова. OFAC у своїй заяві стверджує, що Штудхальтер був "ключовим гравцем у фінансовій мережі Керімова".

Крім того, під блокувальними санкціями США відтепер перебуває авіакомпанія Emperor Aviation Ltd і низка її джетів виробництва Bombardier, Cessna та Gulfstream, які використовували для перельотів члени сім’ї Керімова, йдеться в повідомленні.

Сам Керімов перебуває під санкціями США з 2018 року.

Мінфін США включив до SDN List також компанії сім’ї Гур’євих, у тому числі зареєстровані в Калінінграді МКГО "Хлодвіг Ентерпрайзес" та "Адорабелла", які володіють 43,66% акцій "ФосАгро". Ці МКООО увійшли до SDN List поряд зі швейцарськими Chlodwig Enterprises AG та Adorabella AG, випливає із повідомлення OFAC.

Андрій Гур’єв-старший та ексглава "ФосАгро" Андрій Гур’єв-молодший були включені до SDN List на початку серпня.

Крім цього США ввели санкції проти російського розробника та виробника інтегральних мікросхем "ПКК Міландр" за те, що компанія працювала чи працює у російській електронній галузі і при цьому має відношення до воєнної сфери. Санкції запроваджено і стосовно трьох пов’язаних з ним юридичних осіб: Milur Electronics, зареєстрованої у Вірменії, швейцарської Milur SA та тайванської Sharp Edge Engineering Inc. У Вашингтоні вважають, що ці компанії використовувалися для продажу за кордон.

administrator

Related Articles