11 травня у приміщенні Пирятинської міської ради Східноукраїнський центр громадських ініціатив за сприяння Пирятинської міської ради та Громадської організації “Агенція розвитку Пирятинщини” презентував мандрівну виставку «На Зламі».
Виставка складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам»: суспільним явищам, які вплинули на розвиток українського суспільства під час війни. Серед проблем, яким присвячені стенди: злам у родинних стосунках, труднощі ВПО, пограбування та позбавлення волі на окупованих територіях тощо.
Секретар Пирятинської міської ради, старший сержант, санінструктор Збройних Сил України Сергій Пазюк поділився враженнями: «Виставка “На Зламі” вчить та пробуджує розуміння сучасних подій серед нашого покоління».
У відкритті виставки взяла участь Людмила Гусейнова, колишня полонена, членкиня ГО “SEMA UKRAINE“, мережі жінок, що постраждали від гендерного і сексуального насилля в наслідок війни в Україні.
Жінка закликала присутніх пам’ятати про цивільних осіб, які до цього часу позбавлені свободи на тимчасово окупованих територіях. “Має бути розроблений механізм обміну полоненими серед цивільного населення”, – зазначила колишня полонена.
Людмила Гусейнова закликала жителів приймаючих міст і сіл бути відкритими до своїх співгромадян, які через війну були змушені залишити місця свого проживання.
«Не всі з них розмовляють українською мовою. Але вони обов’язково заговорять, якщо ви їх підтримаєте. Якщо не вони, то їхні діти».
Керівниця Громадської організації “Агенція розвитку Пирятинщини”, Валентина Крагель зауважила: «Ми всі повинні знати про події, що відбуваються в нашій країні з 2014 року, аби в майбутньому не повторити таких помилок. Кожна людина має усвідомлювати свій рівень відповідальності та розуміти свій вибір, адже в країні майже 10 років триває війна».
Всі охочі мають змогу безкоштовно відвідати виставку у приміщенні Пирятинської міської ради до 01 червня.
Презентація виставки “На Зламі” відбулася в рамках проєкту “Розширення можливостей громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницький внесок у протидію агресії Росії”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.