У Сваляві презентують книгу «Місто, з якого почалася війна»

20 травня об 11:00 у Свалявській  публічній бібліотеці Свалявської міської ради (вул. Головна, 72, м. Свалява, Закарпатська область) правозахисники Східноукраїнського центру громадських ініціатив  презентують книгу «Місто, з якого почалася війна»  про  воєнні події та життя у Слов’янську у 2014 році.

Книга підготовлена ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» разом з партнерськими організаціями на основі спогадів жителів колись окупованого міста.

Видання презентують його співавтори Надія Нестеренко і Андрій Москаленко та Галина Гайова, колишня полонена сумнозвісної в’язниці «Ізоляція».

Книга розкриває загальну картину життя окупованого Слов’янська в 2014 році. Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України – події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст України. Його сумний досвід згодом пережили безліч інших населених пунктів країни. Він зараз продовжується відтворюватись з новою силою після повномасштабного вторгнення РФ.

Під час презентації правозахисники розкажуть про особливості життя міста в умовах окупації; розгортання проросійської пропаганди; роль церкви та місцевої влади в захопленні міста окупантами; функціонування незаконних в’язниць; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Учасники презентації разом з авторами книги зможуть обговорити сучасні реалії та виклики війни, провести паралелі між подіями 2014 року та сьогоденням.

Книгу «Місто, з якого почалася війна» вже  було презентовано в багатьох містах країни (Києві, Слов’янську, Львові, Бердянську, Полтаві, Івано-Франківську, Кропивницькому, Житомирі,  Ужгороді та інших містах).

Вхід на презентацію вільний. Учасники презентації отримують подарунковий примірник книги «Місто, з якого почалася війна».

 Запрошуємо всіх на презентацію книги!

Книга «Місто, з якого почалася війна» підготовлена ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” разом з партнерськими організаціями (БФ «Восток SOS», Правозахисним центром громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»), за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.

administrator

Related Articles