Аграрні асоціації України просять представництво ЄС врегулювати проблеми з експортом, імпортом і транзитом с/г товарів

Київ. 18 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Аграрні бізнес-асоціації України звернулися до голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса з проханням сприяти терміновому розблокуванню експорту сільгосппродукції з України до Європейського Союзу, а також усуненню перешкод імпорту та транзиту згідно з ухваленим 2 травня Імплементаційним регламентом ЄС 2023/9.

Як зазначено у зверненні 24 асоціацій, ухвалений регламент мав звузити запроваджену низкою країн ЄС односторонню заборону на імпорт широкого переліку української сільгосппродукції до заборони імпорту пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку в Польщу, Угорщину, Словаччину, Болгарію та Румунію, проте деякі з названих країн досі не виконують домовленостей.

За інформацією аграрних бізнес-асоціацій, зокрема, Польща продовжує в різний спосіб стримувати ввезення і транзит агропродукції з України шляхом конвоювання, застосування електронних пломб, уповільнення проведення ветеринарних перевірок, зокрема, транзитних вантажів. Польща також відмовляється допускати до залізничних перевезень вантажі, що транспортуються у вагонах із колією 1520 мм з перевантаженням на території Польщі. Крім того, польські перевізники проводять страйки і блокують пункти пропуску на кордонах.

Бізнес-асоціації повідомили, що Угорщина внесла зміни щодо звуження заборони відповідно до регламенту ЄС 2023/903 після 12 травня 2023 року, але рішення ще фактично не імплементовані. Словаччина також не скасувала односторонньої заборони.

“Занепокоєння викликають заяви деяких політиків зазначених країн, що прийнята тимчасова заборона на імпорт з України буде продовжена і після 5 червня 2023 року. Крім того, можливість розширення та продовження заборони пов’язують з анонсованим Європейською комісією розслідуванням фактів зростання імпорту агропродукції з України”, – зазначено в повідомленні.

На думку авторів документа, “непорозуміння мають бути терміново вирішені”, щоб і далі посилювати єдність у боротьбі з військовою агресією РФ проти України та протидії глобальним продовольчим викликам.

Представники українських аграріїв попросили представника ЄС в Україні завчасно повідомити їх про позицію Європейської комісії щодо умов торгівлі після 5 червня 2023 року.

Провідні громадські організації та об’єднання виробників агропродовольчого сектору України висловили сподівання на позитивне вирішення ситуації та пошук рішень у відкритому діалозі з європейською спільнотою для узгодження формату подальшого взаємовигідного співробітництва.

Джерело: https://www.ucab.ua/ua/pres_sluzhba/novosti/agrospilnota_zaklikae_es_virishiti_neporozuminnya_schodo_situatsii_z_eksportom_ukrainskogo_agroprodovolstva

administrator

Related Articles