Аграрний комітет ВР рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт про врегулювання ринку ГМО

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комітет з аграрної та земельної політики Верховної Ради рекомендував парламенту врегулювати сферу поводження з генетично модифікованими організмами (ГМО) та вдосконалити систему оцінки їхніх ризиків щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнє середовище шляхом ухвалення відповідного законопроєкту №5839.

Рішення рекомендувати проєкт закону №5839 від 5 серпня 2021 року "Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом ГМО та генетично модифікованою продукцією для забезпечення продовольчої безпеки" комітет ухвалив на засіданні 3 листопада, повідомляється на сайті відомства в четвер.

За його даними, ухвалення нардепами документа дасть змогу комплексно врегулювати сферу поводження з ГМО та вдосконалити систему оцінки ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнє середовище.

Законопроєкт також передбачає запровадження європейського механізму державної реєстрації ГМО, удосконалення вимог до маркування такої продукції, запровадження правил її простежуваності, посилення державного контролю у сфері поводження з ГМО та встановлення відповідальності за порушення законодавства у цій сфері.

Ухвалення законопроєкту дасть можливість досягти системної сумісності між законодавством України та законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО, що передбачають зобов’язання України в рамках Угоди про асоціацію.

administrator

Related Articles