Агроспільнота закликала не допустити скасування Мінагрополітики за рахунок ймовірного об’єднання з Мінекономіки

Київ. 10 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Представники українського аграрного бізнесу просять президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля не допустити об’єднання Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства економіки та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості до єдиного органу виконавчої влади – Міністерства економічного розвитку України.

Як повідомляється на сайті асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), сектор АПК життєво важливий для економіки країни, тому логічним та необхідним для бізнесу та суспільства є наявність спеціалізованого органу центральної влади, відповідального за формування аграрної політики, відновлення агросектора після війни, забезпечення обсягів аграрного виробництва та налагодження постачання агропродукції на світові ринки.

За її даними, крім УКАБ звернення підписали також Всеукраїнський аграрний форум, "Аграрний союз України", "Всеукраїнська аграрна Рада", "Союз птахівників України" та "Українська аграрна конфедерація".

"Україна – держава з багатоукладною економікою, а сільське господарство та АПК життєво важливі для забезпечення економічного відновлення, продовольчої безпеки, стабільності національної валюти та соціального захисту населення. Вага агросектора України значно зросла з початку повномасштабного вторгнення російської федерації. Роль України як аграрної держави відзначена і провідними світовими лідерами та організаціями", – наголошується у зверненні.

При цьому наголошується, що агробізнес підтримує створення урядового центру, що підпорядковуватиметься прем’єр-міністру та займатиметься координацією стратегій та програм відновлення української економіки.

"Скасування Мінагрополітики призведе до негативних наслідків як в агропродовольчому секторі, так і в економіці держави загалом, а також спричинить занепокоєння іноземних партнерів і поставить під загрозу налагодження експортних поставок українського продовольства до країни, які його потребують ", – наголошується у зверненні.

УКАБ також посилається на світовий досвід, згідно з яким більшість країн із розвиненим агросектором мають окремий центральний орган виконавчої влади, що відповідає виключно за формування аграрної політики. До них належать, зокрема, США, Канада, Туреччина, майже всі країни-члени ЄС (за винятком Австрії), які мають органи влади, які відповідають виключно за сільське господарство та продовольство.

"Враховуючи зазначене, провідні громадські об’єднання АПК закликають врахувати думку агросектора у здійсненні оптимізації кількості центральних органів виконавчої влади, забезпечивши існування одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, що відповідатиме за гарантування продовольчої безпеки та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектора, особливо у післявоєнний час ", – зазначається у повідомленні представників агробізнесу.

Як повідомлялося, напередодні українські ЗМІ повідомили про можливе злиття Мінагрополітики з Мінекономіки та Мінстратегпромом до Міністерства економічного розвитку.

Так, повідомлялося, що на нараді президента Зеленського з урядовцями 8 листопада було погоджено відповідну концепцію укрупнення міністерств в Україні з 20 до 14.

Раніше, у червні 2022 року, ЗМІ повідомили про плани об’єднати Мінагрополітики з Мінекономіки до нового Міністерства економічного розвитку та інновацій до кінця 2022 року. Також планувалося загалом скоротити кількість міністерств у країні з наявних 20 до 12.

У серпні 2019 року Верховна Рада об’єднала Мінагрополітики та Мінекономіки до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Проте вже 2020 р. Кабмін відтворив Мінагрополітики шляхом скасування його приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та визначив його чисельність у 203 співробітники, після чого міністерство знову розпочало роботу як окрема структура.

administrator

Related Articles