Акції Philip Morris можуть потрапити до категорії ESG – глава компанії

Ківе. 30 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Акції Philip Morris International у майбутньому можуть потрапити до портфелів фондів, орієнтованих на ESG (Environmental, Social, Governance – екологічні та соціальні фактори, а також фактори корпоративного управління), вважає глава американського тютюнового концерну Яцек Ольчак.

Деякі фонди знову починають виявляти інтерес до паперів компанії і проводять зустрічі з її представниками, заявив Ольчак в інтерв’ю Financial Times.

“Я не стверджую, що вони формують позицію в (акціях – ІФ-У) Philip Morris, – уточнив він, – але керівні компанії не витрачатимуть час на розмови з вами, якщо не вважають, що одного разу їм буде доцільно переглянути виключення (акцій зі своїх портфелів – ІФ-У)”.

Європейські керівні компанії, включно з Robeco і Candriam, а також британські пенсійні фонди під управлінням Aviva і Scottish Widows, за останні роки продали акції тютюнових компаній на мільярди доларів у зв’язку з орієнтацією портфелів, якими активно керують, на ESG, вказує газета.

За словами Ольчака, зміщення акценту з традиційних сигарет на менш шкідливі електронні, що забезпечили торік приблизно третину вирторгу Philip Morris, підняло її нову лінійку продукції “на п’єдестал” з погляду впливу на ESG.

Компанія продала 621 млрд класичних сигарет у 2022 році на тлі зростання реалізації на ринках з відносно м’яким регулюванням, таких як Індонезія, Туреччина та Єгипет, однак планує, що до 2025 року половину її виторгу забезпечуватиме продукція, яку вважають менш небезпечною, зокрема тютюнові стики для систем нагрівання Iqos.

Акції Philip Morris на попередніх торгах у вівторок майже не змінюються у вартості. За останній рік капіталізація фірми знизилася на 15,1%, до $141 млрд.

administrator

Related Articles