Alcoa закликала LME негайно виключити російський алюміній зі свого лістингу

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Alcoa закликала Лондонську біржу металів (LME) оперативно вжити заходів, виключивши з лістингу марки алюмінію російського походження, заявила компанія у четвер.

Біржа опиниться під загрозою, якщо небажаний метал російського походження потрапить до складської системи, яка функціонує як "ринок останньої інстанції" для зареєстрованих на біржі брендів, вважає Alcoa. На її думку, якщо LME не вдасться до швидких дій для запобігання ситуації, в якій метал російського походження буде домінувальним брендом у складській системі LME, наслідки для учасників ринку, а також для репутації та надійності контракту LME на алюміній можуть бути дуже важкими.

У березні 2022 р. Alcoa відмовилася від купівлі сировини та продажу продукції російським компаніям. "Хоч це вплинуло на наш бізнес, це було правильне рішення", – заявила Alcoa. За даними Alcoa, думка про необхідність заборони на метал російського походження "поширена в галузі".

Alcoa зазначила, що запаси алюмінію на складах LME з 3 до 26 жовтня зросли на 74%, що може свідчити про поспіх із постачанням російського металу на тлі можливої заборони. Біржа має підвищити прозорість щодо кількості російського металу в своїй системі, вважає Alcoa.

LME у вересні надіслала учасникам ринку дискусійний документ щодо можливої заборони продажу російського металу на біржі. Крім Alcoa, глава Rio Tinto висловлював тривогу з приводу того, що необмежений потік російського алюмінію в США знижує конкурентоспроможність американських виробників.

Alcoa звернулася до LME ще до видання біржою дискусійного документа, йдеться в повідомленні американського виробника. Компанія висловила занепокоєння з приводу того, що широкомасштабне збройне вторгнення Росії в Україну, окрім гуманітарної та енергетичної кризи, може спотворити ринковий характер цін на алюміній та підвищити системні ризики для надійності контракту на алюміній на LME.

З різних варіантів, які розглядає LME, найкращою була б повна і негайна заборона на постачання нового російського металу, вважає Alcoa.

Можлива заборона LME може стосуватися не лише алюмінію, а й нікелю та міді з Росії. Частка Росії на світовому ринку алюмінію – близько 6%, високосортного нікелю – 17%, міді – близько 3%.

Раніше LME заявляла, що не планує жодних дій за межами санкцій, які не торкнулися великих російських виробників металів, таких як "Русал" та "Норільський нікель". Проте мідний комітет біржі – група представників галузі, які відіграють консультативну роль, – рекомендував заборонити постачання російського металу. Комітети з інших металів висловилися проти цієї ідеї. Однак на консультаціях восени баланс змістився у бік рішення про заборону, і його підтримали комітет LME з алюмінію.

administrator

Related Articles