Amgen купує Horizon Therapeutics за $27,8 млрд

Нью Йорк. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська біотехнологічна компанія Amgen Inc. досягла угоди про покупку виробника ліків Horizon Therapeutics PLC за $27,8 млрд.

Як зазначається в пресрелізі Amgen, вона заплатить по $116,5 за акцію Horizon, що на 47,9% більше за ринкову ціну в $78,76 на закриття торгів 29 листопада – за день до появи перших повідомлень про можливу угоду.

Таким чином, угода стане найбільшою в секторі охорони здоров’я у світі за підсумками 2022 року, за даними видання The Wall Street Journal, яке повідомило раніше про те, що Amgen і Horizon близькі до укладання угоди.

Тим часом Amgen має намір профінансувати покупку за рахунок бридж-кредиту на суму $28,5 млрд, організаторами якого стануть Citibank NA і Bank of America Corp., зазначається також у повідомленні.

Компаніям необхідно буде отримати схвалення угоди з боку регуляторів, що, як очікується, відбудеться у першому півріччі 2023 року.

Horizon розробляє лікарські препарати для лікування рідкісних аутоімунних та тяжких запальних захворювань, які на сьогодні переважно продаються в США. Акції компанії є в обігу на біржі Nasdaq, проте її штаб-квартира перебуває в Ірландії.

Виторг Horizon минулого року збільшився на 47% і становив $3,23 млрд на тлі збільшення вдвічі доходів від продажу препарату Tepezza для лікування ендокринної офтальмопатії, запального захворювання м’язів та м’яких тканин ока, пов’язаного з патологією щитовидної залози. Horizon ставить за мету добитися річного продажу препарату в світі на рівні понад $4 млрд, розраховуючи, що він буде схвалений для продажу в Європі та Японії.

Котирування акцій Amgen знижуються на 2,8% на попередніх торгах у Нью-Йорку у понеділок, тоді як папери Horizon підскочили у ціні на 14,7%.

administrator

Related Articles