Будь-які спроби РФ провести так звані "референдуми" на окупованих територіях не будуть визнані – ЄС

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Будь-які спроби Росії провести так звані "референдуми" на окупованих територіях не будуть визнані, йдеться в заяві ЄС на Постійній раді ОБСЄ у Відні.

"Ми також знову заявляємо про своє рішуче засудження дій Росії щодо створення нелегітимних альтернативних адміністративних структур у Херсоні, Маріуполі та інших містах України. Будь-які спроби Росії провести так звані "референдуми" під дулом пістолета в районах, що перебувають під контролем російських військових, з метою проголошення нових "народних республік" або інтеграції з Росією, незаконні і не будуть визнані", – йдеться в заяві, опублікованій на сайті делегації ЄС при міжнародних організаціях у Відні в четвер.

Євросоюз засудив повідомлення про насильницьку депортацію громадян України до Росії, зокрема до так званих "фільтраційних таборів".

"Ми також засуджуємо запровадження російського рубля як грошової одиниці, використання російських освітніх програм, повідомлення про зміну назв міст і сіл та їх дорожніх знаків, а також будь-яку спрощену та вибіркову видачу російських паспортів громадянам України", – наголошується в заяві.

Крім того, в ЄС стурбовані тим, що російський імперський символ було повернено до використання російською маріонетковою "адміністрацією" в Херсонській області та тим, що оператори мобільного зв’язку на непідконтрольних уряду районах Донецька та Луганська використовують російський код.

"Ми закликаємо Росію поважати суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів та територіальних вод і негайно звільнити всіх демократично обраних українських посадових осіб, які залишаються під вартою в Росії", – наголосили в ЄС.

administrator

Related Articles